Akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej 

12 października 2022r. obchodziliśmy w naszej Szkole święto Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych przy dyskretnym wsparciu pań prof. E.Stasiak-Korpak i A. Stawarz.

Serdeczne podziękowania za trud wkładany w edukację i wychowanie młodzieży, jak również  życzenia  zdrowia, satysfakcji zawodowej, spełnienia marzeń i uśmiechu na co dzień dla Dyrekcji ZS nr 39, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników administracji szkolnej stanowiły miłe preludium tego wydarzenia. 

Pani dyrektor Dorota Nasierowska dziękując za życzenia zwróciła uwagę zebranych na aktualność i trafność motta akademii, które wyrażało się w słowach Elizy Orzeszkowej: „Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”.

Krótki rys historyczny dotyczący Komisji Edukacji Narodowej powołanej w 1773r. przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przypomniał nam, dlaczego dzień 14 października obchodzimy co roku jako „Dzień Nauczyciela”.

Kolejne punkty naszego wspólnego spotkania przebiegały w konwencji zawoalowanego dowcipu i literackiej przenośni. 

Scenka  pt.: „Zebranie Rady Uczniowskiej” oraz „Pokaz mody” spółki Military & Coco Chanel wzbudziły wiele uśmiechu i aplauzu zarówno wśród uczniowskiej braci , jak i grona nauczycielskiego.

Na zakończenie miało miejsce krótkie tete a tete z lapsusami językowymi nauczycieli.

Wszystkiemu temu towarzyszyła w tle piosenka zespołu Queen:”We’re  the champions”, wszak przecież i my i wy jesteśmy mistrzami, każdy na swój sposób!

Przewiń do góry