Baza szkoły

Lokalizacja

Szkoła położona jest w centralnej części Warszawy, na Mokotowie przy ulicy Bełskiej 1/3. Budynek główny Szkoły położony jest wzdłuż mało ruchliwej ulicy Bełskiej, wśród zieleni, w cichej, bezpiecznej okolicy. Jednym z atutów Szkoły jest bardzo dobry dojazd z każdego punktu miasta oraz z rejonów podwarszawskich.

Budynek dydaktyczny

Budynek dydaktyczny, 4-ro kondygnacyjny. Jest przestronny, czysty i estetycznie urządzony, a dzięki systematycznie prowadzonym remontom i bieżącej konserwacji znajduje się w dobrym stanie technicznym. Wszystkie pracownie są widne, przestronne, czyste, ukwiecone, z wyposażeniem będącym w dobrym stanie technicznym. Korytarze są jasne, przestronne z zadbaną, ładnie zakomponowaną zielenią.

Pracownie przedmiotowe

W budynku głównym szkoły znajduje się 25 w pełni wyposażonych pracowni przedmiotowych do wszystkich przedmiotów ogólnokształcących oraz do nauki przedmiotów zawodowych z zakresu ogrodnictwa, architektury krajobrazu oraz ochrony środowiska, w tym dwie pracownie komputerowe.

Obiekty sportowe

W skład kompleksu sportowego wchodzą:

• sala gimnastyczna o wymiarach 28m x 14m,
  • basen pływacki o wymiarach 25m x 12,5m (5 torów),
  • siłownia,
  • boisko szkolne

Warsztaty szkolne:

Praktyczna nauka zawodu, realizowana jest głownie w oparciu o własną bazę do kształcenia zawodowego (Warsztaty Szkolne) jak i w oparciu o bazę dydaktyczną SGGW i we współpracy z Łazienkami Królewskimi i Pałacem w Wilanowie.