Biblioteka szkolna zaprasza

Biblioteka szkolna zaprasza do czytania gazetek tematycznych na tablicach  przy bibliotece szkolnej.

Obecnie można  poznać patronów roku 2022 ustanowionych przez polski parlament. W gazetce zatytułowanej „Krótka historia książki”, przeczytacie,  jak chronologicznie powstawało pismo od czasów prehistorycznych do współczesnych elektronicznych książek.

Biblioteka szkolna na półce „Warto przeczytać”, proponuje co miesiąc  ciekawe książki do przeczytania.  Zapraszamy do czytelni,  do zapoznania się  i wypożyczenia. Prosimy też o Wasze sugestie. Przeczytałeś ” fajną ” książkę ze szkolnej  biblioteki, zaproponuj innym.

Biblioteka szkolna od kwietnia tego roku prowadzi Bookcrossing czyli uwolnij książkę !!!
Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem.
Bookcrossing – to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawiania ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by zainteresowany  czytelnik mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma,  biblioteka –  bez własnej siedziby, kart bibliotecznych.                                                                      
Zapraszamy do czytelni po książkę, jak i przynoszenia tych, które Wam zalegają na pólkach !!!

Przewiń do góry