Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna jest pracownią interdyscyplinarną służącą całej społeczności szkolnej. Składa się z dużej czytelni z  bogatym księgozbiorem podręcznym oraz kącikiem czasopism, w którym znajdziemy między innymi  tytuły:” Hoduj z głową”, czy „Nowoczesna uprawa”. W magazynie znajdują się pozostałe zbiory, które liczą ponad 20000 woluminów. Znajdziemy w nim literaturę zawodową, lektury, podręczniki, księgozbiór naukowy, dużo beletrystyki zarówno klasycznej, jak i współczesnej. Mamy też bogate zbiory książek o tematyce historycznej, poezje, biografie i wiele innych.

 W poniedziałki i piątki biblioteka pracuje w godzinach 7.50 – 13.50,  natomiast w pozostałe dni tygodnia  jest otwarta w godzinach 7.50 do 16.30. Przez ten czas biblioteka udostępnia zbiory, można też korzystać z czytelni, która dysponuje komputerami, z których do celów edukacyjnych i naukowych mogą korzystać uczniowie. Jeśli w bibliotece nie ma już potrzebnej lektury, możecie część z nich znaleźć  bezpłatnych bibliotekach internetowych.
https://wolnelektury.pl/

https://lektury.gov.pl/

https://polona.pl/

Biblioteka organizuje różne  konkursy np.  plastyczny na plakat promujący czytelnictwo czy fotograficzny „Z książką mi do twarzy”. Prowadzimy też gablotę „Kulturalnie….” , gdzie umieszczane są informacje o ważnych wydarzeniach z dziedziny kultury i nauki. Na tablicy

 w holu obok biblioteki można zapoznać się z ważnymi rocznicami.

Przewiń do góry