Debata oksfordzka w Technikum Ogrodniczym

13 grudnia dyskutowaliśmy wspólnie na temat wolności słowa. Była to II debata oksfordzka w naszej szkole – wydarzenie, które cieszy się w naszej społeczności szkolnej coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczestników jak i publiczności biorącej w niej udział. Tegoroczne spotkanie poświęcone było wolności słowa. Teza debaty brzmiała: Nieograniczona wolność słowa i myśli fundamentalnym prawem człowieka i obywatela.

Żywa dyskusja i ciekawe argumenty propozycji i opozycji, wypowiedzi eksperta i jury skłoniły nas do refleksji nad tym, czym w istocie jest wolność słowa i jakie są jej granice.

Uczymy się dialogu i chcemy wspólnie dyskutować na kolejne ważne, dotyczące nas tematy. Mamy już pomysł na temat następnej debaty. Jesteście ciekawi …?

Uczestnicy i organizatorzy

Przewiń do góry