Edukacja klimatyczna

Uczniowie naszej szkoły Agata Kopyt, Wojciech Mędrzycki, Dominika Regulska,Szymon Świdrowski z klasy 2 TOŚ pod opieką Katarzyny Kampy i Anny Pomorskiej rozpoczęli cykl spotkań w przedszkolach jako Edukatorzy Kimatyczni. W tym tygodniu przeprowadzili dla dzieci zajęcia w Przedszkolu nr 190 i 228 , w których poruszane były problemy związane ze zmianami klimatycznymi.

W czasie zajęć odbyło się przedstawienie teatrzyku kukiełkowego „Na co skarży się Ziemia”, następnie była krótka pogadanka na temat znaczenia drzew w przyrodzie, gazów cieplarnianych i co można zrobić aby ograniczyć skutki ich działania w przyrodzie. Na zakończenie dzieci grały grę planszową, w której poruszając się po polach musiały pokonać przeszkody podając wszystkie działania prowadzące do tego aby Ziemia czuła się lepiej.