Niezapomniane spotkanie z historią - VII edycja "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii"

We wtorek 26 listopada o godzinie 10:00  uczniowie  naszej szkoły już po raz kolejny przystąpili do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Wydarzenie organizowane przez Fundację Centrum Solidarności odbywa się już po raz siódmy. Uczestnicy na etapie szkolnym mogli sprawdzić swoją wiedzę z najnowszej historii Polski lat 1970-1990.

Czytaj więcej: Niezapomniane spotkanie z historią

28 listopada klasa III TAK wybrała się do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Mimo jesiennej pory ogród wyglądał przepięknie. Po ogrodzie oprowadzał nas dr Artur Zagajewski. O tej porze roku szczególnie widoczne są roślin iglaste. W szklarni zakwitły już kamelie.

Wiktoria jest laureatką Stypendium Prezesa Rady Ministrów jako najlepsza uczennica w szkole. Jest utalentowana w wielu dziedzinach, a to tego koleżeńska, sympatyczna i niezwykle skromna.
Niech będzie wzorem dla wszystkich uczniów naszej szkoły. :-)
Serdeczne gratulacje!

"Kółko pszczelarskie zimą czyli co może powstać z wosku pszczelego".
Zimą, gdy nie ma prac w pasiece, uczniowie z kółka pszczelarskiego zajęli się wyrobem pięknych, pachnących świec z naturalnego wosku.

Dnia 7 listopada w naszej szkole odbył się pierwszy etap Olimpiady Języka angielskiego. Wczoraj otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość od Komitetu Głównego OJA potwierdzającą zakwalifikowanie się dwóch uczennic do etapu okręgowego. Gratulujemy Klaudii Perkowskiej z klasy II TWB oraz Weronice Połosak z IV A TW. Trzymamy kciuki za kolejny etap który odbędzie się już 10 stycznia na Uniwersytecie SWPS W Warszawie. We are extremely proud and happy!

To już trzeci rok, w którym Bełska jest zaczytana! Nasza młodzież nie odmawia włączania się w akcje czytelnicze organizowane w szkole ?
W miniony czwartek kolejny raz udowodniliśmy, że chcemy, możemy i potrafimy zorganizować Wspólne czytanie.
Tym razem wybór był oczywisty. Miłośnicy literatury do dziś żywo dyskutują na temat Literackiej Nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk.

Czytaj więcej: Bełska jest zaczytana

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.