foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                      

Drodzy uczniowie, zapraszamy na rekrutację do kolejnej części szkoleń w ramach projektu „Rozwiń swoje kompetencje w Technikum Ogrodniczym”.
Będziemy na Was czekać 3.03.2020 roku w godzinach 10:00-12:00 w sali nr 1 A (sala obok gabinetu pani pielęgniarki)
Przeprowadzimy wtedy rekrutację na zajęcia:
ð Podstawy agrobiznesu
ð Kurs zakładanie systemów nawadniania
ð Kurs florystyczny
ð Warsztaty stylizacji ogrodu
ð Wstęp do zoopsychologii

Czytaj więcej: Projekt „Rozwiń swoje kompetencje w Technikum Ogrodniczym”

5 lutego 2020 r. klasy 1 TAKA i 1 TWBP wraz ze swoimi wychowawcami: p. Ewą Stasiak – Korpak i Jakubem Łężnym odwiedziły Pałac w Wilanowie. Zwiedzaniu wnętrz towarzyszyła interaktywna lekcja historii pod tytułem: Na sarmackim dworze”. Byliśmy świadkami udanej metamorfozy naszych uczniów, którzy dzięki staraniom pań przewodniczek z wdziękiem przeistoczyli się w szlachcica i szlachciankę na wzór sarmacki.

Czytaj więcej: Odwiedziny Pałacu w Wilanowie

W dniach 27 i 31 stycznia uczniowie klas I aTW oraz I bTW profilu technik weterynarii, uczestniczyli w lekcji o gadach w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat budowy i zachowań żółwi, jaszczurek czy krokodyli. Podczas spotkania prezentowano także eksponaty takie jak skóry, wylinki węży oraz pancerze żółwi. W lekcji brały udział żywe zwierzęta, które każdy z obecnych mógł dotknąć, wziąć na ręce oraz pogłaskać. Najwięcej emocji wzbudziły węże. Gady te okazały się bardzo sympatyczne i chętnie dały się poznać naszym weterynarzom. Lekcje były bardzo udane. Na pewno w przyszłości wrócimy do ZOO, aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat egzotycznych gatunków.

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.