foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                      

W dniu 16 stycznia klasy 2 TO i 3 TO brały udział w X edycji Targach Sadownictwa i Warzywnictwa w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/Warszawy.
Podczas tej jubileuszowej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa wystawcy z kraju i zagranicy prezentowali bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą. W targach brały udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni byli także producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie.

Czytaj więcej: Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

W dniu 13 grudnia 2019 r. zakończyła się w naszej szkole zbiórka darów dla podopiecznych ze schroniska Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy.
Akcję wspomagania zwierzaków z Fundacji zainspirowały uczennice z klasy 2 a tw: Ewa Szuba i Barbara Dobraczyńska.
Uczennice rozpropagowały akcję na forum naszej szkoły. Od 20 października rozpoczęła się zbiórka darów dla podopiecznych Fundacji. Zebraliśmy różne karmy dla psów i kotów, środki do pielęgnacji zwierzaków, zabawki i wiele jeszcze innych rzeczy, które przydadzą się naszym milusińskim.

Czytaj więcej: Akcja wspomagania zwierzaków z Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

Uwaga Absolwenci,

W komunikacie  dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 8 sierpnia 2019 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminu eksternistycznego zawodowego w 2020 roku  podano terminy egzaminów zawodowych, które w sesji letniej –czerwiec – lipiec 2020 r. odbędą się:

- część pisemna – 23 czerwca 2020 r.

- część praktyczna w formie dokumentacji – 22 czerwca 2020 r.

Czytaj więcej: Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - sesja letnia

Jak co roku młodzież wykonywała kartki świąteczne.

Tegoroczne jasełka odbyły się pod hasłem "7 lirycznych spojrzeń na Boże Narodzenie" przygotowane przez młodzież pod opieką p. prof. Jakuba Łężnego. Na program artystyczny składały się wiersze znanych poetów, które w mniej lub bardziej symboliczny sposób nawiązywały do świątecznych tradycji i skłaniały do refleksji nad cudem narodzin. Recytacje uświetniły występy szkolnego chóru, który entuzjastycznym wykonaniem zachęcił do wspólnego kolędowania. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepiej wykonana kolędę, stroik świąteczny i kartkę. J. Łężny, zdj. Zuzia K. 3 TAK

Naszą szkołę podczas turnieju Mikołajkowego w piłce siatkowej reprezentowały dwa zespoły dziewcząt i jeden zespół chłopców. Pierwszy skład rozpoczął wygranym meczem 21:17. Mecz przebiegł bardzo szybko i zanim zawodniczki dobrze się rozgrzały, rozgrywka dobiegła końca. Niestety dalej już nie było tak kolorowo. Jednak należy pochwalić dziewczyny za walkę o każdy punkt. Nie poddawały się do samego końca. Trzecie spotkanie zakończyło się wynikiem 21.13, co dla nas oznaczało kolejną wygraną.

Czytaj więcej: Turniej Mikołajkowy w piłce siatkowej

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.