foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                      

Bardzo dziękujemy za udział w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Tradycje Świąt Bożego Narodzenia w krajach anglojęzycznych organizowanym przez Zespół Szkół Gastronomicznych im. prof. E. Pijanowskiego w Warszawie. W konkursie uczestniczyło 10 warszawskich szkół.

Z przyjemnością informujemy, że Wiktoria Gadomska  z kl. 3b TW zajęła II miejsce w kategorii piosenka świąteczna. Natalia Obcowska z kl. 2bTWG  zajęła II miejsce w kategorii recytacja wiersza.


Serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele jęz. angielskiego.

Chrześcijanie tradycji zachodniej obchodzą co roku Uroczystość Bożego Narodzenia w dniu 25 grudnia. Stanowi on liturgiczną pamiątkę narodzin Jezusa z Nazaretu, który w tej religii stanowi centralną postać – Boga i Człowieka jednocześnie. Hierarchia dni świątecznych obecnych w tej denominacji religijnej stawia je na bardzo wysokim miejscu, tuż za Wielkanocą i Zesłaniem Ducha Świętego. Jego pojawienie się świecie według historyków miało miejsce około 6 roku przed naszą erą w judejskiej wiosce Betlejem pod Jerozolimą.

Czytaj więcej: O tradycji Świąt Bożego Narodzenia 

Na Bełskiej też już świątecznie dzięki naszym zdolnym dziewczynom z IV a TW.

Wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w konkursie bardzo dziękuję i gratuluję. Otrzymałyśmy 22 prace. Wszyscy Uczniowie zostaną nagrodzeni ocenami celującymi i bardzo dobrymi z języka niemieckiego.
Oto zwycięzcy:
* Kategoria: Weihnachten
1. miejsce – Andrzej Zwoliński 3 TAK TO (9 punktów)
2. miejsce – Kacper Rymuza 2 TWAp (8 punktów)
3. miejsce – Grzegorz Buszewski 2 TAKA (7 punktów) 

Czytaj więcej: Wyniki konkursu z języka niemieckiego na Świąteczną Chmurę Wyrazową.

Dopiero dziś...jak u Was ?? Pochwalcie się swoimi...🎄🎄🎄

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.