foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Nasi partnerzy

 

W dniach 19-21 kwietnia 2017 r. uczestniczyłyśmy w seminarium dla nauczycieli ogrodnictwa „Hortiterapia. Innowacyjne wykorzystanie ogrodów i roślin”.

Szkolenie było zorganizowane przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie i odbywało się w Olsztynie w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Zajęcia były bardzo intensywne, prowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu. Atmosfera spotkań była bardzo sympatyczna, wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani omawianymi tematami i przeprowadzanymi ćwiczeniami. Hortiterapia – to nowy kierunek studiów ogrodniczych, cieszący się coraz większą popularnością.

 Co to jest HORTITERAPIA?!

Czytaj więcej: HORTITERAPIA?

W konkursie leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego dla klas 1-3 udział wzięło 34 uczniów. Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do utrwalenia i poszerzenia wiedzy z zakresu słownictwa i gramatyki języka angielskiego. Obejmował on różne typy zadań, np. test wyboru - wybór odpowiedniej formy gramatycznej, słowotwórstwo – wstawienie odpowiedniej formy wyrazu w zdaniach, uzupełnianie zdań właściwymi wyrazami spośród podanych, wstawianie brakujących wyrazów w zdaniach, itp. 

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Czytaj więcej: Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego

W dniu 30 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką Beaty Borkowskiej i Agnieszki Miksztal wzięli udział w Mistrzostwach Mokotowa w Lekkiej Atletyce. Najlepszy wynik osiągnął Stanisław Kochman zajmując II miejsce w biegu na 100 metrów. Wysokie miejsce zajęła również Aleksandra Madejska w biegu na 800 metrów, będąc wśród pierwszych pięciu dziewcząt. Do startu zgłosili się głównie uczniowie klas pierwszych, co świadczy o tym, że mamy szansę na podium w przyszłych Mistrzostwach.

Serdecznie dziękuję za uczestnictwo i gratuluję!

Beata Borkowska 

 

PROSIMY O PAŃSTWA GŁOSY NA PROJEKT

"SPORT WŚRÓD ZIELENI - SIŁOWNIA PLENEROWA NA BEŁSKIEJ"

W RAMACH BUDŻETU PARTYCYPACYJNEGO M. ST.  WARSZAWY

W dniach 14 -30 czerwca osoby mieszkające na terenie Warszawy mogą oddać swój głos i poprzeć budowę siłowni plenerowej obok naszej szkoły. Siłownia będzie otwarta także dla okolicznych mieszkańców, dlatego prosimy wszystkich naszych Sąsiadów i Przyjaciół o zagłosowanie.  

 TU KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ NA NASZ PROJEKT 

Czytaj więcej: PROJEKT "SPORT WŚRÓD ZIELENI - SIŁOWNIA PLENEROWA NA BEŁSKIEJ"

Klasa I a TW (technik weterynarii) na wycieczce zawodowo - integracyjnej w Dziemianach. Dzień Pierwszy: rozeznanie terenu, wizyta w stajni, przypomnienie wiadomości z anatomii konia, mnóstwo zabawy i śmiechu. Dzień drugi - pogadanka o krowach, skosztowanie regionalnego mleka, badanie oborowe mleka, zajęcia z behawioru konia, osłuchiwanie kliniczne konia, badanie konia, czyszczenie konia... i wiele wiele innych. A na koniec dnia integracja przy ognisku. Niestety, po długim spacerze dookoła jeziora wracamy do domu... buuuu.

Agnieszka Tchorek 

 

Szanowni Państwo, 

z radością informuję, że realizowany w szkole projekt "Ogród społecznościowy" został nagrodzony w konkursie "Szkoła zawodowa najwyższej jakości" dyplomem w kategorii "Dobra praktyka".

Dziękuję p. Danucie Woluntarskiej i p. Ewie Rojek za pracę w tym ogrodzie i gratuluję sukcesu! Dziękuję również p. Aleksandrze Baścik - Wieczorek za współtworzenie założeń i celów tego projektu. 

Wyróżnienie w tym ogólnopolskim konkursie jest dla nas bardzo ważne, gdyż jesteśmy jedną z dwóch nagrodzonych szkół warszawskich i jedyną na Mokotowie, która uzyskała dyplom!

Dorota Nasierowska 

W dniach 2-3 czerwca br. w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbyły się XLI Eliminacje Centralne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Naszą szkołę reprezentował Krzysztof Korzeniewski, który zajął IV miejsce w Polsce w bloku ogrodnictwo uzyskując tytuł laureata!

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Ewa Rojek

W dniu 25 maja odbył się Międzyszkolny turniej architektury krajobrazu ARANŻACJE – INSPIRACJE W MOIM OGRODZIE, który został objęty patronatem przez Panią Aurelię Michałowską, Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Pana Bogdana Olesińskiego, Burmistrza Urzędu Dzielnicy Mokotów. 

Pomysłodawczyniami konkursy były Panie Danuta Woluntarska oraz Edyta Gadomska. W konkursie wzięli udział

Czytaj więcej: Międzyszkolny turniej architektury krajobrazu "W moim ogrodzie"

Dobre strony

 

Blog doradztwa zawodowego

 

 Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz wydarzeń

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Copyright © 2017 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.