foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

W dniach 27 i 31 stycznia uczniowie klas I aTW oraz I bTW profilu technik weterynarii, uczestniczyli w lekcji o gadach w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat budowy i zachowań żółwi, jaszczurek czy krokodyli. Podczas spotkania prezentowano także eksponaty takie jak skóry, wylinki węży oraz pancerze żółwi. W lekcji brały udział żywe zwierzęta, które każdy z obecnych mógł dotknąć, wziąć na ręce oraz pogłaskać. Najwięcej emocji wzbudziły węże. Gady te okazały się bardzo sympatyczne i chętnie dały się poznać naszym weterynarzom. Lekcje były bardzo udane. Na pewno w przyszłości wrócimy do ZOO, aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat egzotycznych gatunków.

W dniu 16 stycznia klasy 2 TO i 3 TO brały udział w X edycji Targach Sadownictwa i Warzywnictwa w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/Warszawy.
Podczas tej jubileuszowej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa wystawcy z kraju i zagranicy prezentowali bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą. W targach brały udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni byli także producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie.

Czytaj więcej: Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

W dniu 13 grudnia 2019 r. zakończyła się w naszej szkole zbiórka darów dla podopiecznych ze schroniska Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy.
Akcję wspomagania zwierzaków z Fundacji zainspirowały uczennice z klasy 2 a tw: Ewa Szuba i Barbara Dobraczyńska.
Uczennice rozpropagowały akcję na forum naszej szkoły. Od 20 października rozpoczęła się zbiórka darów dla podopiecznych Fundacji. Zebraliśmy różne karmy dla psów i kotów, środki do pielęgnacji zwierzaków, zabawki i wiele jeszcze innych rzeczy, które przydadzą się naszym milusińskim.

Czytaj więcej: Akcja wspomagania zwierzaków z Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

Uwaga Absolwenci,

W komunikacie  dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 8 sierpnia 2019 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminu eksternistycznego zawodowego w 2020 roku  podano terminy egzaminów zawodowych, które w sesji letniej –czerwiec – lipiec 2020 r. odbędą się:

- część pisemna – 23 czerwca 2020 r.

- część praktyczna w formie dokumentacji – 22 czerwca 2020 r.

Czytaj więcej: Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - sesja letnia

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.