foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Zapraszamy wszystkich uczniów szkoły do odwiedzania kącika adopcyjnego w gablocie na pierwszym piętrze.
Co miesiąc będą tam umieszczane nowe ogłoszenia zwierząt do adopcji z różnych fundacji wraz z numerami kontaktowymi.
To szansa na uratowanie jakiegoś zwierzaka i znalezienie przyjaciela.
Pamiętaj Nie kupuj- adoptuj!

W dniu 30 września klasa 4 b TW w ramach przedmiotu Kontrola i nadzór weterynaryjny, brała udział w wycieczce zawodowej do radomskiego oddziału mleczarni spółki Mlekpol.
Uczniowie spróbowali serków homogenizowanych, które w Radomiu są produkowane od 45 lat oraz poznali ich technologie produkcji.
Podczas zwiedzenia poznali system HCCP oraz krytyczne punkty kontroli obowiązuje w zakładzie.
Nasi uczniowie mogli również jako jedni z pierwszych spróbować nowego smaku serka Łaciate.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym związanym z 85 rocznicą powstania szkoły i przygotowywanie prac rysunkowych lub malarskich na jeden z podanych tematów:

  1. Portret patrona szkoły
  2. Budynek szkoły
  3. Moja interpretacja rysunkowa/malarska ważnego wydarzenia z historii szkoły

Technika i format prac - dowolne.

Prace rysunkowe lub malarskie należy oddawać w piątek (18 października) nauczycielowi plastyki/WOK (Tomasz Pilikowski).

Jednym z wydarzeń, które odbyły się w naszej szkole w ramach Europejskiego Dnia Języków była lekcja  przez Skype’a zorganizowana w dniu 25 września przez Goethe-Institut w Warszawie, w której uczestniczyli uczniowie klasy 3 A TAK (technik architektury krajobrazu) pod opieką pani Anny Stawarz. Lekcja o tematyce ekologicznej odbyła się w języku niemieckim z wykorzystaniem aplikacji mobilnych takich jak LearningApps i Kahoot oraz materiałów filmowych.

Czytaj więcej: LEKCJA PRZEZ SKYPE’A Z GOETHE-INSTITUT W WARSZAWIE I QUIZY JĘZYKOWE

W dniach 26.09 i 1.10 uczniowie klas 3TWa i 3TWb wraz z nauczycielkami lek.wet.Anną Dąbrowską i lek.wet.Karoliną Sosnowską odwiedzili Klinikę Koni Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.Uczniowie poznali procedury przyjmowania pacjenta do kliniki,na planowane i nieplanowane zabiegi operacyjne,zwiedzili pomieszczenia do znieczulania,sale operacyjne oraz boksy szpitalne dla koni przebywających na dłuższym leczeniu.Zapoznali się także z bogatą ofertą kliniki w zakresie  diagnostyki  obrazowej  jak RTG,tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny.

Czytaj więcej: Klinika Koni

4 października 2019r. uczniowie trzech  klas pierwszych: TAKa, TWBP i TOŚP, wraz z wychowawcami, odwiedzili teatr Imka w Warszawie. Udział w uczcie duchowej, jakiej dostarczył nam spektakl „ Król Edyp” Sofoklesa, w reżyserii odtwórcy głównej roli Jarosława Szweca, na długo pozostanie w naszej pamięci.

Po teatrze przyszedł czas na integrację. Żwawym krokiem, posiłkując się warszawską komunikacją miejską, dotarliśmy na czas do celu. A tam czekały na nas biesiadnie zastawione stoły. Integrowaliśmy się zacnie i zadowoleni, z mocnym przekonaniem powtarzania takich przedsięwzięć w przyszłości, powróciliśmy do domów na zasłużony odpoczynek ,zresztą.

A,że się działo, spójrzcie tylko na te zdjęcia…

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.