foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

W dniach 31.07.2020 r. oraz 3 i 4.08.2020 r. 

komisja rekrutacyjna pracuje w godzinach 9.00 - 15.00

ZAPRASZAMY! 

W dniach 27 i 31 stycznia uczniowie klas I aTW oraz I bTW profilu technik weterynarii, uczestniczyli w lekcji o gadach w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat budowy i zachowań żółwi, jaszczurek czy krokodyli. Podczas spotkania prezentowano także eksponaty takie jak skóry, wylinki węży oraz pancerze żółwi. W lekcji brały udział żywe zwierzęta, które każdy z obecnych mógł dotknąć, wziąć na ręce oraz pogłaskać. Najwięcej emocji wzbudziły węże. Gady te okazały się bardzo sympatyczne i chętnie dały się poznać naszym weterynarzom. Lekcje były bardzo udane. Na pewno w przyszłości wrócimy do ZOO, aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat egzotycznych gatunków.

W dniu 16 stycznia klasy 2 TO i 3 TO brały udział w X edycji Targach Sadownictwa i Warzywnictwa w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/Warszawy.
Podczas tej jubileuszowej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa wystawcy z kraju i zagranicy prezentowali bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą. W targach brały udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni byli także producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie.

Czytaj więcej: Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

W dniu 13 grudnia 2019 r. zakończyła się w naszej szkole zbiórka darów dla podopiecznych ze schroniska Fundacji Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy.
Akcję wspomagania zwierzaków z Fundacji zainspirowały uczennice z klasy 2 a tw: Ewa Szuba i Barbara Dobraczyńska.
Uczennice rozpropagowały akcję na forum naszej szkoły. Od 20 października rozpoczęła się zbiórka darów dla podopiecznych Fundacji. Zebraliśmy różne karmy dla psów i kotów, środki do pielęgnacji zwierzaków, zabawki i wiele jeszcze innych rzeczy, które przydadzą się naszym milusińskim.

Czytaj więcej: Akcja wspomagania zwierzaków z Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

Uwaga Absolwenci,

W komunikacie  dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 8 sierpnia 2019 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminu eksternistycznego zawodowego w 2020 roku  podano terminy egzaminów zawodowych, które w sesji letniej –czerwiec – lipiec 2020 r. odbędą się:

- część pisemna – 23 czerwca 2020 r.

- część praktyczna w formie dokumentacji – 22 czerwca 2020 r.

Czytaj więcej: Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - sesja letnia

Tegoroczne jasełka odbyły się pod hasłem "7 lirycznych spojrzeń na Boże Narodzenie" przygotowane przez młodzież pod opieką p. prof. Jakuba Łężnego. Na program artystyczny składały się wiersze znanych poetów, które w mniej lub bardziej symboliczny sposób nawiązywały do świątecznych tradycji i skłaniały do refleksji nad cudem narodzin. Recytacje uświetniły występy szkolnego chóru, który entuzjastycznym wykonaniem zachęcił do wspólnego kolędowania. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepiej wykonana kolędę, stroik świąteczny i kartkę. J. Łężny, zdj. Zuzia K. 3 TAK

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.