foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Nasi partnerzy

 

W piękny majowy poniedziałek uczniowie klasy 1a i 3a TAKu pojechali na wycieczkę zawodową do Arkadii, Nieborowa i Żelazowej Woli. Wycieczkę poprowadziła p. Magdalena Szulc. Jej celem było zwiedzanie parków. I tak w Arkadii zobaczyliśmy park romantyczny w stylu angielskim założony w 1778 roku przez Helenę Radziwiłłową. Następnie pojechaliśmy do Nieborowa, gdzie zwiedzaliśmy park w stylu barokowym. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do Żelazowej Woli, gdzie spacerowaliśmy po jednym z najpiękniejszych w Polsce ogrodzie w stylu modernistycznym.

Udał nam się II Rodzinny Piknik "Letnie Ogrody na Bełskiej" - dopisała pogoda, zadziwiła ilość zróżnicowanych atrakcji - pokazy zawodowe: eksperymenty chemiczne, rozpoznawanie roślin, konkurs historyczny, weterynaryjny, konkurencje sportowe, występy muzyczne, chór, kabaret.

Odwiedziło nas wielu gości - szczególnie serdecznie pozdrawiamy mieszkańców okolicznych bloków. Kto chciał - poleżał na kolorowym leżaczku lub pojeździł na rowerze - stacjonarnym lub poziomym. Do wyboru była zdrowa żywność lub słodkie ciasteczka. Dla chętnych mieliśmy spacer po linie lub skoki na eurobungee. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w jego organizacji. Zapraszamy do galerii.

Atrakcji sportowych było bez liku: brazylijskie jiu-jitsu, MMA Copacabana Team, rowery poziome, rowery stacjonarne, porady trenera personalnego z Fitnespark (p. B. Borkowska - dziękujemy) , pokaz aerobiku (p. A. Miksztal - super!) a także pokazy gimnastyczne w wykonaniu dziewczynek z klubu "Fantazja" ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Warszawie (dziękujemy p. Walerii Kociembie

Dzięki uprzejmości Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz porozumieniu o współpracy między tą instytucją i szkołą, którego wyrazem jest patronat nad kl. I w zawodzie technik ochrony środowiska, mogliśmy bez ograniczeń rozkoszować się warszawską kranówką! Dziękujemy p. dyrektor Alicji Masalskiej i cieszymy się, że odwiedziła nas na pikniku!

Więcej o zdrowej warszawskiej kranówce przeczytacie TUTAJ 

Jedną z większych atrakcji pikniku był pokaz mody, którego motywem przewodnim były kwiaty. Pokaz przygotowali Paulina Mikus i Kamil Jarosiński uczniowie kl. II a TAK, którzy włożyli dużo pracy, by pokaz się udał - wybrali modeli i modelki, zaplanowali choreografię i skompletowali stroje.

Dziękujemy Paulinie i Kamilowi! 

 

Na pikniku wystąpił szkolny zespół Happy Metal - najlepszy boysband na Bełskiej! Chłopcy z zespołu nie zawiedli - udowodnili, że umieją posługiwać się instrumentami muzycznymi (Bartek Sowiński nigdy nie pozwoli gitarze obrosnąć kurzem) i naturalnymi - głos - Mikołaj Duda (3T). 

Zespół Andrzejki zapoznał uczestników pikniku z własną wizją kształtu świata, a Profesor Gastro z Mikołajem Sikorą (3T) na perkusji objawił się jako grupa grająca muzykę dla wymagających.

Oprócz nich pojawił się zespół Mister Krab - kto ich jeszcze nie znał - miał okazję się przekonać, że nie umieją grać cicho. Mateusz Murawski - jedyny chyba na świecie basista grający na różowych strunach, a do tego jest absolwentem szkoły!

Trzy z wymienionych zespołów mają w swoim składzie wybitnego gitarzystę - Tomasza Chwesewicza (kl. 3T). Talent muzyczny objawił również Jakub Szatkowski - klawiszowiec (kl. 2TO).

Zdolna ta nasza młodzież! 

 

Podczas pikniku harcerze-ratownicy z Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stanowili olbrzymią atrakcję - niecodzienna była możliwość zobaczenia wnętrza karetki ratunkowej, cenne były pokazy udzielania pierwszej pomocy i pouczające instruktaże wykonywania zabiegów ratujących życie. Dziękujemy Jakubowi Malinowskiemu, Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego, który jako harcerz-ratownik chętnie angażuje się w propagowanie pierwszej pomocy nie tylko na pikniku, ale także wśród uczniów naszej szkoły. 

Szczególne podziękowania należą się Panu pwd. Michałowi Mice, Koordynatorowi Okręgu Mazowieckiego HOPR, który zgodził się na wystawienie patrolu na piknik, dzięki czemu czuliśmy się bezpieczni w tym upalnym dniu - dziękujemy!

 

Na pikniku nadszedł czas wręczenia długo oczekiwanych nagród dla nauczycieli od uczniów. Nagrody - złote statuetki wręczała p. Agnieszka Rutkowska - Gołowin.

W tym roku nauczyciela otrzymali nagrody w następujących kategoriach:

Kategoria: Przyjaciel ucznia.

Nominowani: p. Bożena Banaszek, p. Magdalena Karbowiak, p. Maksym Rogala, p. Monika Wielądek. 

Edmunda otrzymała p. Bożena Banaszek.

Czytaj więcej: EDMUNDY 2017 przyznane!

W czasie pikniku poznaliśmy autorki zwycięskich projektów koncepcyjnych na aranżację przestrzeni Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Zaszczycili nas swoją obecnością p. dyrektor lek. med. Małgorzata Stachurska - Turos i zastępca dyrektora lek. med. p. Wojciech Pawłowski. Zwycięski projekt należy do Ewy Chlebdy - tegorocznej absolwentki. Drugie miejsce zajęła Magdalena Mruz, uczennica kl. III a TAK.

Gratulujemy dziewczynom laurów! I zazdrościmy cennych nagród! Konkurs był trudny a przestrzeń szpitala bardzo wymagająca. Jako szkoła czujemy się dumni i wyróżnieni, gdyż jedynie do nas dyrekcja szpitala zwróciła się z prośbą o realizację konkursu. Wsparcie merytoryczne dziewczyny otrzymały od p. prof. Magdaleny Szulc. 

 

Krótka notatka o wspaniałej wycieczce: 

1. czas akcji: 11-17 maja;

2. miejsce akcji: Bałtów - Jura Park i Muzeum Jurajskie, Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski, Cinema 5D, Rollercoaster; Kazimierz Dolny, Pivovaria Radom, Opatów - podziemia opatowskie, Ujazd - Zamek Krzyżtopór, Warszawa - Bełska :-) Karczew, Nowy Kłopoczyn 15;

3. bohaterowie: 30 uczniów i 8 nauczycieli z Włoch, 8 uczniów i 2 nauczycieli z naszej szkoły oraz uczniowie ze szkoły gastronomicznej na ul. Poznańskiej, p. Grzegorz Łapanowski, p. Sławomir Grabarczyk - Toyota Motor Poland (sponsor - dziękujemy!!!!)

4. fabuła: wycieczka zawodowa, e-twinning, nowe znajomości, międzynarodowe przyjaźnie i wspomnienia a także plany na wyjazd do Włoch :-)

Dobre strony

 

Blog doradztwa zawodowego

 

 Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz wydarzeń

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Copyright © 2017 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.