foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Nasi partnerzy

 

Warsztaty z anatomii prowadzone były przez młodych lekarzy. Na 4 stanowiskach pracowało po 5-6 uczniów i prowadzący. Tematyka zajęć przy stanowiskach: 1 - podstawowe techniki zakładania szwów, 2 - przygotowanie pacjenta do zabiegu - intubowanie, znieczulenia, 3 - budowa i praca serca, nieprawidłowości w pracy i budowie serca, 4 - gipsowanie kończyn, bandażowanie. Zespoły uczniów były przy wszystkich stanowiskach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w ćwiczeniach, zadawali pytania, pozyskali nowe umiejętności. 

Hanna Zabża 

 

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Odpoczynek nad Wisłą w zgodzie z naturą". Celem konkursu jest pobudzanie wśród młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wrażliwości, wyobraźni i aktywności twórczej w dziedzinie fotografii, zainteresowanie formami rekreacji, którym sprzyja rzeka Wisła i tereny wokół niej oraz rozbudzanie pasji obserwacji przyrodniczych.

REGULAMIN

Do udziału w konkursie zapraszają: Anna Pomorska i Danuta Woluntarska

16 maja 2017 r. młodzi ogrodnicy z Przedszkola nr 190 w Warszawie, obsadzali roślinami kwitnącymi "Nasz Ogród" Społecznościowy. Na zakończenie zajęć edukacyjnych dzieci z przedszkola zabrały swoje aksamitki, które sami siali w marcu. Prowadząca zajęcia Danuta Woluntarska otrzymała od małych podopiecznych wspaniałe rysunki z poprzednich warsztatów ogrodniczych. 

Projekt jest współfinansowany przez Biuro Edukacji w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych.

Danuta Woluntarska

Szkolny Konkurs leksykalno - gramatyczny z języka angielskiego dla uczniów klas 1-3 odbędzie się 31 maja (środa) na piątej godzinie lekcyjnej (11.40-12.25) w sali nr 26.

Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do dnia 30 maja do pani Anny Stawarz lub nauczycieli uczących języka angielskiego. Konkurs będzie miał formę testu składającego się z różnych zadań obejmujących słownictwo i gramatykę na poziomie pre-intermediate i intermediate. 

Czas trwania: 45 min.

Serdecznie zapraszam!

Anna Stawarz – organizator konkursu

Regulamin Konkursu

Miniona sobota to był piękny dzień - słoneczny, ciepły, pachnący wiosną. A dla nauczycieli z Technikum Ogrodniczego pracowity. Kilkanaście osób z grona pedagogicznego zechciało odpowiedzieć na moją prośbę o kolejny czyn społeczny na Bełskiej - uporządkowanie terenu wokół szkoły, ogródka społecznościowego, szklarni, która znowu niebawem przekształci się w jadalnię oraz tajemniczego ogrodu za szklarniami o którym z zachwytem będą pisać gazety (mam pewien plan, ale to na razie tajemnica ;-) ). I przez to, że udało się nam wspólnie pracować, ta sobota była niezwykła. 

Czytaj więcej: Czyn społeczny - część 3

...bo tak się trudno rozstać... 28 kwietnia pożegnaliśmy się z najstarszym rocznikiem w szkole. Dziś już są absolwentami ci, którzy cztery lata temu przyszli do szkoły pełni niepokoju, niedojrzali ale za to przekonani, że chcą być technikami architektury krajobrazu, ochrony środowiska i ogrodnikami. Uroczystość pożegnania jak zawsze przebiegała w miłej i sentymentalnej atmosferze. Były słowa pożegnań i podziękowań, nagrody za wyniki w nauce i laury w konkursach.

Czytaj więcej: Ostatni dzwonek klas czwartych

Kolejna odsłona warsztatów ogrodniczych prowadzonych przez p. prof. Danutę Wolutarską, Ewę Rojek, Halinę Rukszto miała miejsce tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca. Oprócz stałych uczestników zajęć obecna była grupa absolwentów, wychowanków p. prof. Bożeny Banaszek.

Dorota Nasierowska, Dyrektor szkoły

W dniu 26 kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Zielony ogród" na organizację przestrzeni rekreacyjno-użytkowej przylegającej do Akademii Inspiracji Makro w Al. Jerozolimskich w Warszawie. Firma Makro jedynie z naszą szkołą prowadziła rozmowy na temat konkursu - czujemy się przez to bardzo wyróżnieni. Dwie uczennice z kl. III a TAK zgłosiły bardzo interesujące prace, obie spotkały się z uznaniem komisji konkursowej.

Pierwsze miejsce zajęła...

Czytaj więcej: Konkurs "MAKRO Cash & Carry Polska" rozstrzygnięty!

Chcesz, by tytuły Twoich ulubionych książek były dostępne w bibliotece szkolnej i inni mogli je przeczytać?

Wejdź na szkolnego Facebooka napisz w komentarzu autora/ów i tytuł/y Twoich bestsellerów!

Książki zostaną zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

Dobre strony

 

Blog doradztwa zawodowego

 

 Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz wydarzeń

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Copyright © 2017 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.