foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

5 listopada 2018r. w naszej szkole gościliśmy po raz kolejny dzieci z Przedszkola nr 344. Odwiedziły one nasze Warsztaty Szkolne, aby dowiedzieć się co robią rośliny jesienią, dlaczego mają kolorowe liście i dlaczego zimą drzewa nie mają liści. Po tym mini wykładzie dzieci robiły jesienne bukiety. W czasie tej pracy wykorzystały dużo własnej inwencji twórczej i zaangażowania. Po zakończonych warsztatach posprzątały swoje stanowiska pracy. Każdy z uczestników wrócił do przedszkola z jesiennym bukietem.
Danuta Woluntarska

W środę 7 listopada w ramach obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, młodzież zmagała się z trudnościami ortograficznymi języka polskiego.
Miło nam ogłosić, że zwycięzcą Szkolnego Dyktanda Patriotycznego została Aleksandra Kostrzewska z klasy 3b TW.
Gratulujemy! 😊

„100  kilometrów pływania na Bełskiej na 100-lecie Odzyskania Niepodległości "

103 kilometry i 330 metrów. Pokonując ten dystans uczniowie Technikum Ogrodniczego i sympatycy basenu na Bełskiej upamiętnili 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Rekordzista - Igor Dudek pokonał dystans 13550 m.

Wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w akcję dziękujemy.

Spotykamy się dzisiaj na uroczystej akademii z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.
Odśpiewany hymn państwowy, to symbol narodowy. Oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

Czytaj więcej: Przemówienie z okazji 100 lecia Niepodległości

Dyrekcja szkoły, nauczyciele i przedstawiciele samorządu uczniowskiego w rocznicę odzyskania niepodległości posadzili grab (grab pospolity - Carpinus betulus) - piękne drzewo, które będzie rosło przez kolejne stulecia. zdjęcia Jerzy Fiszer (kl. IV T)

Na Bełskiej, tak jak w każdej szkole w Polsce świętowaliśmy najważniejsze święto wszystkich Polaków - 100. rocznicę odzyskania niepodległości. W części artystycznej kl. II a TW pod kierunkiem p. prof. Magdaleny Chomickiej przedstawiła piękną polską poezję i utwory muzyczne.

Czytaj więcej: Uroczysty apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.