foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

5 lutego 2020 r. klasy 1 TAKA i 1 TWBP wraz ze swoimi wychowawcami: p. Ewą Stasiak – Korpak i Jakubem Łężnym odwiedziły Pałac w Wilanowie. Zwiedzaniu wnętrz towarzyszyła interaktywna lekcja historii pod tytułem: Na sarmackim dworze”. Byliśmy świadkami udanej metamorfozy naszych uczniów, którzy dzięki staraniom pań przewodniczek z wdziękiem przeistoczyli się w szlachcica i szlachciankę na wzór sarmacki.

Czytaj więcej: Odwiedziny Pałacu w Wilanowie

W dniach 27 i 31 stycznia uczniowie klas I aTW oraz I bTW profilu technik weterynarii, uczestniczyli w lekcji o gadach w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat budowy i zachowań żółwi, jaszczurek czy krokodyli. Podczas spotkania prezentowano także eksponaty takie jak skóry, wylinki węży oraz pancerze żółwi. W lekcji brały udział żywe zwierzęta, które każdy z obecnych mógł dotknąć, wziąć na ręce oraz pogłaskać. Najwięcej emocji wzbudziły węże. Gady te okazały się bardzo sympatyczne i chętnie dały się poznać naszym weterynarzom. Lekcje były bardzo udane. Na pewno w przyszłości wrócimy do ZOO, aby dowiedzieć się jeszcze więcej na temat egzotycznych gatunków.

W dniu 16 stycznia klasy 2 TO i 3 TO brały udział w X edycji Targach Sadownictwa i Warzywnictwa w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k/Warszawy.
Podczas tej jubileuszowej edycji Targów Sadownictwa i Warzywnictwa wystawcy z kraju i zagranicy prezentowali bogatą ofertę środków produkcji: innowacyjne nawozy, środki ochrony roślin, produkty wspierające produkcję ogrodniczą. W targach brały udział firmy zajmujące się chłodnictwem i przechowalnictwem, firmy dostarczające maszyny do pracy w sadzie i ogrodnictwie, do sortowania i pakowania owoców oraz warzyw. Obecni byli także producenci materiału szkółkarskiego, firmy handlujące owocami i specjalizujące się w ich przetwórstwie.

Czytaj więcej: Targi Sadownictwa i Warzywnictwa

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.