foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                   

 

Miniona sobota to był piękny dzień - słoneczny, ciepły, pachnący wiosną. A dla nauczycieli z Technikum Ogrodniczego pracowity. Kilkanaście osób z grona pedagogicznego zechciało odpowiedzieć na moją prośbę o kolejny czyn społeczny na Bełskiej - uporządkowanie terenu wokół szkoły, ogródka społecznościowego, szklarni, która znowu niebawem przekształci się w jadalnię oraz tajemniczego ogrodu za szklarniami o którym z zachwytem będą pisać gazety (mam pewien plan, ale to na razie tajemnica ;-) ). I przez to, że udało się nam wspólnie pracować, ta sobota była niezwykła. 

Czytaj więcej: Czyn społeczny - część 3

...bo tak się trudno rozstać... 28 kwietnia pożegnaliśmy się z najstarszym rocznikiem w szkole. Dziś już są absolwentami ci, którzy cztery lata temu przyszli do szkoły pełni niepokoju, niedojrzali ale za to przekonani, że chcą być technikami architektury krajobrazu, ochrony środowiska i ogrodnikami. Uroczystość pożegnania jak zawsze przebiegała w miłej i sentymentalnej atmosferze. Były słowa pożegnań i podziękowań, nagrody za wyniki w nauce i laury w konkursach.

Czytaj więcej: Ostatni dzwonek klas czwartych

Kolejna odsłona warsztatów ogrodniczych prowadzonych przez p. prof. Danutę Wolutarską, Ewę Rojek, Halinę Rukszto miała miejsce tradycyjnie w ostatni czwartek miesiąca. Oprócz stałych uczestników zajęć obecna była grupa absolwentów, wychowanków p. prof. Bożeny Banaszek.

Dorota Nasierowska, Dyrektor szkoły

W dniu 26 kwietnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Zielony ogród" na organizację przestrzeni rekreacyjno-użytkowej przylegającej do Akademii Inspiracji Makro w Al. Jerozolimskich w Warszawie. Firma Makro jedynie z naszą szkołą prowadziła rozmowy na temat konkursu - czujemy się przez to bardzo wyróżnieni. Dwie uczennice z kl. III a TAK zgłosiły bardzo interesujące prace, obie spotkały się z uznaniem komisji konkursowej.

Pierwsze miejsce zajęła...

Czytaj więcej: Konkurs "MAKRO Cash & Carry Polska" rozstrzygnięty!

Chcesz, by tytuły Twoich ulubionych książek były dostępne w bibliotece szkolnej i inni mogli je przeczytać?

Wejdź na szkolnego Facebooka napisz w komentarzu autora/ów i tytuł/y Twoich bestsellerów!

Książki zostaną zakupione do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.