foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Kopie świadectw ukończenia szkoły, kopie zaświadczeń o wynikach egzaminu przyjmowane będą od 21 czerwca 2019 r. godz. 12.00 do 28 czerwca 2019 r. godz. 15.00

W dniu 23 października, wobec całej społeczności szkolnej, został zaprzysiężony nowy Samorząd Uczniowski Technikum Ogrodniczego w Warszawie.

Przewodniczący - Jakub Malinowski z kl. 2a,

Z-ca - Karolina Jakubiak z kl. 2T,

Sekretarz - Arkadiusz Ciechomski z kl. 3b,

Członkowie Prezydium:

- Paweł Ostrowski z kl. 1TOŚ,

- Bogusław Bartoszewski z kl. 1TO

Rzecznik Praw Ucznia- Aleksandra Wiśnios z kl. 2T

Pani Dyrektor podziękowała dotychczasowemu Przewodniczącemu, Panu Konradowi Wasikowi i całemu Samorządowi. Podkreśliła, że Samorząd tworzą wszyscy uczniowie. Życzyła owocnej pracy oraz zachęciła do jeszcze większej aktywności uczniów.

Maksym Rogala, opiekun Samorządu

 

 

W dniu 20 października br. uczniowie klas 3T i 4T pod opieką Pana katechety oraz Pani prof. Bożeny Banaszek uczestniczyli w peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży. Krzyż oraz ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” nawiedzały krótko Parafię Matki Bożej Zbawiciela (salwatorianie) na ul. Olimpijskiej.

Dziękuję Księdzu Proboszczowi, Edwardowi Seremetowi, za zaproszenie Szkoły na tę uroczystość. Dziękuję także Pani prof. Bożenie Banaszek i wszystkim uczniom, którzy zechcieli zaangażować się w to czuwanie, które przygotowuje Kościół w Polsce na wielkie święto młodych podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. 

(Zdjęcia dzięki uprzejmości Parafii N. M. P. Matki Zbawiciela. Dziękujemy!)

 

Maksym Rogala

 

 

15 października uczniowie naszej Szkoły: Karolina Jakubiak, Jakub Malinowski oraz Paweł Ostrowski wzięli udział w I Konferencji Samorządów Uczniowskich, zorganizowanej przez Młodzieżową Radę m. st. Warszawy, która odbyła się w Kinie Atlantic.

Konferencja oraz warsztaty miały na celu przekazanie uczestnikom wiedzy, jak powinien działać samorząd szkolny, jakie funkcje pełni i co zrobić, by dobrze współdziałać Radą Rodziców.

 

Paweł Ostrowski, radny Młodzieżowej Rady m. st. Warszawy.

 

 

 

Dnia 23 października odbył się etap szkolny XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w etapie pisemnym i praktycznym. Najwyższą liczbę punktów w obu etapach uzyskali uczniowie:

- w bloku Ogrodnictwo: Krzysztof Korzeniewski, Aleksandra Czaplicka, Piotr Kobierecki;

- w bloku Architektura krajobrazu: Monika Dziedzic, Aleksandra Lewińska, Kamil Majszyk;

- w bloku Ochrona i inżynieria środowiska: Żyliński Jakub, Pisarska Patrycja, Kołodziejczyk Jakub.

O zakwalifikowaniu się do etapu okręgowego decyduje Komitet Okręgowy na podstawie wyników uzyskanych w etapie szkolnym. Informacje takie szkoła uzyska w terminie późniejszym.

Bożena Banaszek

 

W tym roku, 19 października, obchodziliśmy na Bełskiej Święto Szkoły połączone z Dniem dyni. Już od rana rozpoczęły się przygotowania na przyjęcie naszych Gości. Trwało rzeźbienie w dyni oraz przygotowanie zupy dyniowej, pod opieką nauczycieli. W samo południe rozpoczęła się wspólna zabawa i konkursy.

Nasze Święto animowali sportowo trenerzy z Firmy „Fun Fan” z Warszawy. Odbyły się liczne konkursy sportowe: strzał z łuku do dyni na patio szkolnym, dyniowy darts, kręgle dynią na uwięzi, pochylnia dyniowa oraz sztafety. 

Swoją obecnością zaszczycił nas zastępca Burmistrza, Pan Krzysztof Rinas oraz Pan inspektor Jerzy Iwański. Serdecznie dziękujemy za obecność i udział w komisjach konkursowych. 

Ze swoimi Opiekunami przybyli także na nasze Święto uczniowie z różnych klas Gimnazjum nr 41, Gimnazjum nr 47, Gimnazjum nr 4 oraz Gimnazjum nr 2. Łącznie było to ok. 100 osób. 

Czytaj więcej: Święto Szkoły i Dzień dyni

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.