foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

W dniach 21-22 marca, gdy trwa Wielki Tydzień, odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne "ostatniej szansy". Nawiązywały tematycznie do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, pod hasłem: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią".

Rekolekcje wygłosił ks. Michał Mańka, salwatorianin i kapelan szpitala przy ul. Spartańskiej. Ks. Michał dzielił się z nami autentycznym i pokornym doświadczeniem swojej wiary, życia we wspólnocie zakonnej oraz swoim "powołaniem w powołaniu", czyli pracą jako kapelan szpitala. Towarzyszenie cierpiącym i umierającym dla nikogo z nas nie jest łatwym doświadczeniem. Tym bardziej czujemy przynaglenie, by podziękować za tę trudną służbę drugiemu człowiekowi, z której pewni także i my sami kiedyś skorzystamy. Kto może piękniej mówić o Bożym Miłosierdziu jeśli właśnie nie szpitalny kapelan, który jedna ludzi z Bogiem i jest świadkiem niezwykłego działania łaski Pana Boga?

Czytaj więcej: Szkolne rekolekcje wielkopostne zakończone

Obchody Światowego Dnia Wody w naszej szkole rozpoczęły się już na początku marca i trwają nadal. Uczniowie klasy I TOŚ pod opieką p. A. Ziółkowskiej przygotowali na parterze akcję informacyjną, która zwracała uwagę na problem ponad miliarda  ludzi na świecie, którzy cierpią z powodu braku dostępu do wody pitnej.

 

W naszej szkole nauczyciele przedmiotów zawodowych, o profilu technik ochrony środowiska, przedstawiają uczniom na przedmiotach zawodowych praktyczne rozwiązania jak oszczędzać wodę, na czym polega praca wodociągów i kanalizacji, stacji uzdatniania wody, itp.

Uczniowie w ramach zajęć terenowych mają również możliwość zwiedzania Oczyszczalni ścieków „Czajka”, Stacji Uzdatniania Wody „Filtry".

Czytaj więcej:  22 marca - Światowy Dzień Wody, Dzień Bałtyku

Gratulujemy wyróżnienia!

Poniżej dyplom podpisany przez Panią Prezydent m. st. Warszawy.

10 marca 2016 r. w Technikum Ogrodniczym przy ul. Bełskiej w Warszawie zorganizowano etap szkolny VIII edycji Konkursu o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie- konkursu dla młodzieży szkół rolniczych i leśnych.

Zwycięzcami konkursu etapu szkolnego zostali:

Miejsce

Imię i nazwisko

klasa

zawód

Liczba punktów

I

Krzysztof Korzeniewski

III T

Technik ogrodnik

24/30

II

Ewelina Buczek

II A

Technik architektury krajobrazu

22/30

III

Kamil Terlikowski

III A

Technik architektury krajobrazu

21/30

IV

Piotr Grzegorczyk

II A

Technik architektury krajobrazu

21/30

Do II etapu konkursu (centralnego) przeszedł Krzysztof Korzeniewski. Nagrodą główną w Konkursie będzie zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na wybrane kierunki studiów Wydziału Inżynierii Produkcji w SGGW w Warszawie dla pięciu finalistów. Krzysztofowi w dniu 21 kwietnia br. życzymy połamania pióra!

Czytaj więcej: Konkurs o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie rozstrzygnięty

DZIEWCZĘTA:
I miejsce – Klaudia Zientarska (2T)
II miejsce – Natalia Qureshi (2T)
III miejsce – Maria Fajkowska (1A)


CHŁOPCY:
I miejsce – Mateusz Sudorowicz (4B)
II miejsce – Jakub Niegowski (3B)
III miejsce – Jacek Kolis (2A)


Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.