foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Przedstawienie adwentowe to zawsze dla mnie wyzwanie. Myślę sobie: „jak ukazać starą i znaną wszystkim prawdę o Bożym Narodzeniu, by jej nie zbanalizować, by była świeża i odkrywcza, by nie uczynić jej infantylną?” Tym razem inspirację przyniósł obchodzony w Kościele „Rok Miłosierdzia Bożego” oraz przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, których temat brzmi: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

Czytaj więcej: Przedstawienie adwentowe "Jezu, ufam Tobie!"

Zwyczaj śpiewania kolęd jest w naszej tradycji obecny od setek lat. Starym zwyczajem więc, nasi uczniowie także śpiewali kolędy. Podczas uroczystego apelu odbył się finał Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. 

Miejsce trzecie zajęła klasa 4 TO/TOŚ (62,5 pkt.)

Miejsce drugie zajęła klasa 4 A TAK (102 pkt.)

Miejsce pierwsze zajęła klasa 3 A TAK (124 pkt.) 

Serdecznie gratulujemy!

 

W dniu 22 grudnia odbyły się w naszej szkole uroczysty apel bożonarodzeniowy i liczne konkursy. Naszym gościem był ks. Proboszcz Edward Seremet, salwatorianin. 

Najpierw uczniowie zmagali się w finale Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Następnie został rozstrzygnięty konkursu na świąteczny stroik. Ogłoszono także wyniki konkursu na najładniejszy świąteczny wystrój klasy. Po podliczeniu punktacji komisja wręczyła nagrody – anioły i pamiątkowe dyplomy zwycięzcom Konkursu Kolęd i Pastorałek 2015. 

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom Zespołu Szkół nr 39 im. prof. Edmunda Jankowskiego w Warszawie za dostarczone produkty przeznaczone na przygotowanie posiłków dla osób bezdomnych.

Z życzeniami Bożego błogosławieństwa oraz radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego.

br. Jan Malanowski OFM Cap

Kuchnia ubogich przy klasztorze

Braci Mniejszych Kapucynów

ul. Kapucyńska 4,

00-245 Warszawa

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.