foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Kopie świadectw ukończenia szkoły, kopie zaświadczeń o wynikach egzaminu przyjmowane będą od 21 czerwca 2019 r. godz. 12.00 do 28 czerwca 2019 r. godz. 15.00

Zakończyło się zbieranie podpisów kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zostali nimi:

- Arkadiusz Ciechomski - kl. 3B TAK,

- Karolina Jakubiak - kl. 2T/TO,

- Jakub Malinowski - kl. 2A TAK.

Kandydaci mogą oficjalnie rozpocząć kampanię wyborczą: rozdawać ulotki i rozlepiać swoje plakaty w szkole oraz na naszym profilu na Facebooku  www.facebook.com/zs39belska

W przyszłym tygodniu odbędzie się debata wszystkich kandydatów i wybory.

Gratulujemy! I do dzieła!

Maksym Rogala, Anna Ziółkowska - opiekunowie Samorządu.

„Majster cenniejszy od magistra. Płacą mu dwa razy więcej”

Bartosz Sendrowicz, Gazeta Wyborcza, 02.10.2015 01:00

Firmy walczą o młodych z fachem w ręku, a nie z dyplomem wyższej uczelni. Dają pracę od razu i płacą nawet dwa razy więcej niż absolwentom czołowych uniwersytetów.

- Nie musiałem czekać na zatrudnienie, zdałem maturę i od razu dostałem etat - mówi Adam Tworkowski z Bielska Podlaskiego. To nie lada wyczyn w kraju, w którym pracy nie ma co piąty młody człowiek. Zdecydowało to, że Tworkowski skończył technikum budowlane. A firmy poszukują teraz ludzi z zawodem.

- Pracodawcy potrzebują ponad 400 tys. absolwentów zawodówek i techników - szacuje Łukasz Kozłowski, analityk z organizacji Pracodawcy RP. Tyle jest nieobsadzonych miejsc pracy (według GUS 50 tys.) powiększonych o deklaracje pracodawców z rządowego badania rynku pracy (Bilansu Kapitału Ludzkiego).

Czytaj więcej: "Majster cenniejszy od magistra"

W dniu 25 września br. uczniowie klasy 4B pod opieką Pani prof. Agnieszki Rutkowskiej – Gołowin uczestniczyli w Festiwalu Nauki na Politechnice Warszawskiej. Tematem spotkania była „Urbanistyka w pigułce, czyli jak zbudować miasto idealne?". Zajęcia odbyły się na Wydziale Geodezji i Kartografii a zorganizowane zostały przez Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej.

 

17 września 1939 roku to pamiętna dla wszystkich Polaków data. Nazywana jest IV rozbiorem Polski. W tym dniu przedstawiciele społeczności szkolnej, pod opieką Pani prof. M. Chomickiej, uczestniczyli z pocztem sztandarowym w obchodach 76. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę pod pomnikiem poległych i pomordowanych na Wschodzie. Armia Czerwona wkroczyła na tereny położone na wschód od linii Narew-Wisła-San. W następstwie tajnego paktu Ribbentrop-Mołotow rozpoczęły się masowe aresztowania, ludobójstwo ziemian, oficerów, policjantów i prawników oraz wywózki na Syberię, które objęły ok. 1,5 mln Polaków.

Cześć ich Pamięci!

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.