foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

17 września 1939 roku, łamiąc polsko-radziecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren II Rzeczypospolitej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, podpisanego 23 sierpnia 1939 roku. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był IV rozbiór Polski. Po napaści ZSRR na Polskę aresztowano ponad 200 tys. Polaków - oficerów, policjantów, ziemian, prawników. Wszystkim obywatelom II Rzeczpospolitej narzucono obywatelstwo radzieckie. Masowe wywózki na Syberię objęły 1 mln 350 tys. Polaków; około 22,5 tys. oficerów i policjantów zostało uśmierconych w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Czytaj więcej: 17 września 1939 roku

Ubiegły tydzień był dla klasy 3 B TW wyjątkowy. Uczniowie spędzili czas na 4 dniowej wycieczce zawodowej na Mazurach w miejscowości Dąbrówka Mała. 

Ośrodek jeździecki Ekwador był dla nas bardzo gościnny. Codziennie każdy uczestnik miał możliwość uczyć się jazdy konnej. Ci, którzy nie byli nowicjuszami, doskonalili swoje umiejętności jeździeckie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Czytaj więcej: WYCIECZKA W SIODLE

Już niebawem w trzeci weekend miesiąca będziemy obchodzili 25 lecie akcji Sprzątanie Świata. Z tej okazji uczniowie klas kształcących się w zawodzie Technik ochrony środowiska podjęli się tej szlachetnej inicjatywy. Szkoda tylko, że nasze społeczeństwo nadal nie potrafi odpowiednio postępować z odpadami. Sami zobaczcie jakie "skarby" znaleźliśmy.

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.