foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Nasi partnerzy

 

Praca wre... Technicy architektury krajobrazu montują stojaki na rowery. Ogrodnicy pracują w szklarniach. Nasi uczniowie wykonują praktyczne zadania z podstawy programowej. 

Danuta Woluntarska

Zielono mi... Wiosna w Technikum Ogrodniczym zmieniła otoczenie szkoły. Rośliny wpływają na nasze dobre samopoczucie. W obliczu zanieczyszczenia w Warszawie wzrasta znaczenie terenów zieleni w przestrzeni miejskiej, na balkonach i tarasach. Zobaczcie sami!

Danuta Woluntarska

Dziewczyny do ścisłych. Dziewczyny na Politechniki.

Te dwa hasła przyświecały dniu otwartemu na SGGW na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Nasi uczniowie z klasy 3 i 4, kształcący się w zawodzie technika ochrony środowiska, wysłuchali wystąpień pracownic, studentek i absolwentek tego Wydziału. Dziewczyny zachęcały do podejmowania studiów na kierunkach technicznych. Jak powiedziała jedna a absolwentek WBiIŚ – Kobiety na budowie łagodzą obyczaje.

A więc – DZIEWCZYNY! NA POLITECHNIKI!

Anna Pomorska

SZKOŁA ZAWODOWA – SZKOŁĄ TALENTÓW, PASJI I ZAINTERESOWAŃ.

Podczas Turnieju zawodów przedstawiliśmy zawód technika architektury krajobrazu.

Danuta Woluntarska, Kierownik Warsztatów Szkolnych

30 marca odbyły się kolejne zajęcia w ramach warsztatów ogrodniczych. Uczestnicy zapoznali się z ze sposobami siewu roślin warzywnych i ozdobnych, wykonywania sadzonek zielnych pelargonii. Dziękujemy za obecność i zapraszamy za miesiąc!

Danuta Woluntarska, Kierownik Warsztatów Szkolnych

Dnia 17 marca 2017 r. grupa 30 uczniów naszej Szkoły z klas i I, II, III i IV TO, II TAK, III TAK i I TAK, pod opieką p. Joanny Omieckiej (organizatorki i kierowniczki wycieczki) i p. Bożeny Banaszek, uczestniczyła w wycieczce zawodowej na wystawę AGROTECH Targi Kielce. AGROTECH Kielce to stolica europejskiego agrobiznesu. Tegoroczne Targi, organizowane po raz 23, były największe w ich historii. Na powierzchni 62,5 tysiąca m2 prezentowano rolnicze i ogrodnicze maszyny, urządzenia i technologie produkcji, a specjaliści i doradcy służyli zainteresowanym pomocą i radą.

Czytaj więcej: Wycieczka na Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach

Miło nam poinformować, iż 21 marca br. Przedszkole nr 344 rozpoczęło prace ogrodnicze w "Naszym Ogrodzie" - ogród społecznościowy. Jest to projekt w ramach Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych współfinansowany przez Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy.

Danuta Woluntarska, Kierownik warsztatów szkolnych

Dnia 20.03.2017 r. uczniowie klas 1, 3 kształcących się w zawodzie technik ochrony środowiska wraz z opiekunkami: panią Bożenną Wapińską oraz panią Anną Ziółkowską, uczestniczyli w Konferencji pt. Theoria i praxis zrównoważonego rozwoju. 30 lat od ogłoszenia Raportu Brundtland, która odbyła się w Warszawie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Anna Ziółkowska 

14 marca br. odbył się XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W etapie szkolnym wzięło udział 21 uczniów naszej szkoły. W tym roku obowiązującymi tekstami były Księgi: Proroka Daniela oraz Apokalipsa św. Jana. Do etapu diecezjalnego przeszły dwie osoby uzyskując minimum 50% dobrych odpowiedzi. Są to : 

1. Dominika Dylewska z kl. 3a TAK,

2. Maria Fajkowska z kl. 2a TAK.

Serdecznie gratulujemy dobrej znajomości tych bardzo trudnych tekstów biblijnych i życzymy powodzenia w drugim etapie.

Etap w Archidiecezji Warszawskiej odbędzie się 25 kwietnia. Czekają cenne nagrody: indeksy na kilkanaście kierunków w renomowanych uczelniach wyższych w Polsce a także wycieczki zagraniczne do Rzymu i Ziemi Świętej (Izraela).

Szczęść Boże!

Maksym Rogala, organizator etapu szkolnego

Dobre strony

 

Blog doradztwa zawodowego

 

 Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz wydarzeń

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Copyright © 2017 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.