Strona główna

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VII Tygodniu Języka Angielskiego w ZS im. Piotra Wysockiego w Warszawie, zdobyli nagrody za III miejsce w konkursie wiedzy o Szkocji i wyróżnienie w konkursie recytatorskim. Przygotowywali się pod kierunkiem p. prof. Emilii Skoniecznej i Anny Stawarz. Podziękowania należą się p.prof. Magdalenie Cupryjak-Puchale za konsultacje w doborze utworów poetyckich. Gratulacje!

Na zajęciach praktycznych z anatomii klasy pierwsze technikum weterynarii robiły sekcję...

Uczniowie klas pierwszych w zawodzie technik weterynarii zwiedzali Targi Rolnicze w Nadarzynie w ramach wycieczki zawodowej z przedmiotu Chów i hodowla zwierząt.

W mijającym tygodniu, każdego dnia, czytaliśmy na lekcjach wiersze Bolesława Leśmiana. Twórczość Leśmiana zachwyca. Są tacy, którzy uważają, że jego dzieła przedstawiają krainę marzeń. 

Można powiedzieć, że Bolesław Leśmian był poetą bez mistrzów i mistrzem bez naśladowców. Świat jego wierszy to tajemniczy ogród pełen zmysłowości, przepełniony bogactwem języka.

Tydzień z poezją Leśmiana wpisuje się w obchody upamiętniające 80. rocznicę śmierci poety. Finałem obchodów będzie akademia, na której młodzież zaprezentuje własną interpretację wierszy poety.

Wszystkich sympatyków twórczości Bolesława Leśmiana serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 10:45

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2018 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.