foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego z okazji 80-lecia Szkoły została zrealizowana. Uczniowie z pomocą nauczycieli, w Dniu Edukacji Narodowej, posadzili dąb szypułkowy (Quercus robur L.), którego nazwaliśmy „Edmund” – na cześć Patrona Szkoły, prof. Edmunda Jankowskiego.

 

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej 14 października 1773 r. którą utworzono z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To pierwsze w Europie ministerstwo edukacji!

W tym dniu nie ma zajęć edukacyjnych dla uczniów, jednak szkoła organizuje dla chętnych opiekę w godzinach pracy szkoły.

W ostatnim czasie odnotowano wiele przypadków zatruć narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali w całej Polsce trafiały osoby z ostrym zatruciem organizmu. W trosce o zdrowie młodych ludzi apeluję do Państwa o zwrócenie szczególnej uwagi uczniom pobierającym naukę w szkołach i placówkach na Państwa terenie na ryzyko, jakie niesie ze sobą zażywanie dopalaczy oraz innych substancji psychoaktywnych. Ostrzegajcie swoich uczniów, aby nie kupowali i nie zażywali takich środków.

Z pewnością zadajecie sobie Państwo pytania, jak możemy uchronić swoich podopiecznych przed zagrożeniami związanymi z używaniem tych niebezpiecznych substancji? Problem jest poważny i nie możemy go ignorować. Na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej przekazuję listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy:

800 060 800 - bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,

116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,

800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,

112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

Czytaj więcej: Dopalacze zabijają

W środę 7 października, wczesnym rankiem, przedstawiciele klas maturalnych, pod opieką katechety Maksyma Rogali oraz pani prof. Agnieszki Tchorek, uczestniczyli w pielgrzymce maturzystów. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości w Auli o. Augustyna Kordeckiego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, po którym nastąpił niezwykle zabawny i głęboki wykład ks. dra Piotra Pawlukiewicza. Po wykładzie uczestnicy przeszli do kaplicy z cudownym wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej na Mszę świętą. Mszę zakończył uroczysty akt zawierzenia wszystkich maturzystów opiece Matki Bożej.

Po części oficjalnej nasza grupa przystąpiła do zwiedzania Skarbca, Bastionu św. Rocha i innych muzeów na Jasnej Górze. Następnie wygłodniali pojechaliśmy do McDonalda i bezpiecznie wróciliśmy do Warszawy.

 

Maksym Rogala, katecheta

 

We wtorek 6 października Zespół Wychowawczy razem z Samorządem Uczniowskim przeprowadził integrację klas pierwszych. Na sali gimnastycznej powitał pierwszaków Przewodniczący Samorządu, Konrad Wąsik. Uczniowie współzawodniczyli sportowo a następnie rozpoczął się konkurs karaoke. Uczniowie śpiewali wylosowane wcześniej popularne piosenki biesiadne. Poza konkursem wystąpili nauczyciele, którzy z pomocą członków Samorządu, zaśpiewali piosenkę „Kolorowe jarmarki”. Konkurs karaoke, i tegoroczną integrację, zakończył wspólny śpiew piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”.

Dziękujemy za świetną zabawę uczniom i wychowawcom!

Agnieszka Miksztal, Przewodnicząca Zespołu Wychowawczego

Maksym Rogala, opiekun Samorządu Uczniowskiego

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.