foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

W dniach 31.07.2020 r. oraz 3 i 4.08.2020 r. 

komisja rekrutacyjna pracuje w godzinach 9.00 - 15.00

ZAPRASZAMY! 

We wtorek 6 października Zespół Wychowawczy razem z Samorządem Uczniowskim przeprowadził integrację klas pierwszych. Na sali gimnastycznej powitał pierwszaków Przewodniczący Samorządu, Konrad Wąsik. Uczniowie współzawodniczyli sportowo a następnie rozpoczął się konkurs karaoke. Uczniowie śpiewali wylosowane wcześniej popularne piosenki biesiadne. Poza konkursem wystąpili nauczyciele, którzy z pomocą członków Samorządu, zaśpiewali piosenkę „Kolorowe jarmarki”. Konkurs karaoke, i tegoroczną integrację, zakończył wspólny śpiew piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”.

Dziękujemy za świetną zabawę uczniom i wychowawcom!

Agnieszka Miksztal, Przewodnicząca Zespołu Wychowawczego

Maksym Rogala, opiekun Samorządu Uczniowskiego

Klasa 4 b tak w ramach przedmiotu budowa i konserwacja obiektów architektury krajobrazu zwiedziła dwa nowoczesne place zabaw. W pierwszym Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Odyńca dokonywała oceny prawidłowości lokalizacji zabawek, pomiarów stref bezpieczeństwa, oceniała również jakość zastosowanych materiałów oraz bezpieczeństwo połączeń elementów.

Następnie klasa zwiedziła plac zabaw przy ul. Puszczyka na Ursynowie który zajął 1 miejsce w rankingu placów zabaw w Warszawie. Umieszczono tam niespotykane dotąd w Warszawie zabawki. Zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele - wszystko w jurajskim klimacie. W piaskownicy można było odkopać szkielet dinozaura albo schować się w jego jaju.

Plac zabaw w stylu Parku Jurajskiego to odniesienie do dorobku Romana Kozłowskiego, imieniem którego nazwany jest park. Profesor Roman Kozłowski był paleontologiem i geologiem. Otrzymał tytuł doctor honoris causa Sorbony, Uniwersytetu Jagiellońskiego i uniwersytetu w Modenie, szereg odznaczeń państwowych i naukowych.

Po zajęciach we wszystkich obudził się duch dziecka czego przejawem była kolejka po gofry i lody w pobliskiej budce.

Pozdrawiam Aleksandra Baścik-Wieczorek

 

 

Brawo dla kreatywnych nauczycieli!

Panie Emilia Skonieczna, Anna Stawarz i Jolanta Warszawska - nauczycielki języka angielskiego i języka angielskiego zawodowego, przystąpiły do VI Edycji internetowego Programu Insta.Ling dla Szkół.

<<Jak skutecznie uczyć się słówek?>>

To pytanie na które wielu uczniów szuka odpowiedzi. Jedną z takich metod mogą przetestować uczniowie klas III, którzy biorą udział w Programie, korzystając z portalu: www.instaling.pl

<<Odpowiedź? „Pięć minut codziennie oraz obowiązkowa praca domowa”.>>

Efekty swojej systematyczności uczniowie będą mogli oglądać co miesiąc w postaci oceny w dzienniku lekcyjnym.

Co ciekawe, w naukę języka online mogą włączyć się Rodzice!

Pamiętajcie! Trening czyni mistrza!

 

 

Zakończyło się zbieranie podpisów kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Zostali nimi:

- Arkadiusz Ciechomski - kl. 3B TAK,

- Karolina Jakubiak - kl. 2T/TO,

- Jakub Malinowski - kl. 2A TAK.

Kandydaci mogą oficjalnie rozpocząć kampanię wyborczą: rozdawać ulotki i rozlepiać swoje plakaty w szkole oraz na naszym profilu na Facebooku  www.facebook.com/zs39belska

W przyszłym tygodniu odbędzie się debata wszystkich kandydatów i wybory.

Gratulujemy! I do dzieła!

Maksym Rogala, Anna Ziółkowska - opiekunowie Samorządu.

„Majster cenniejszy od magistra. Płacą mu dwa razy więcej”

Bartosz Sendrowicz, Gazeta Wyborcza, 02.10.2015 01:00

Firmy walczą o młodych z fachem w ręku, a nie z dyplomem wyższej uczelni. Dają pracę od razu i płacą nawet dwa razy więcej niż absolwentom czołowych uniwersytetów.

- Nie musiałem czekać na zatrudnienie, zdałem maturę i od razu dostałem etat - mówi Adam Tworkowski z Bielska Podlaskiego. To nie lada wyczyn w kraju, w którym pracy nie ma co piąty młody człowiek. Zdecydowało to, że Tworkowski skończył technikum budowlane. A firmy poszukują teraz ludzi z zawodem.

- Pracodawcy potrzebują ponad 400 tys. absolwentów zawodówek i techników - szacuje Łukasz Kozłowski, analityk z organizacji Pracodawcy RP. Tyle jest nieobsadzonych miejsc pracy (według GUS 50 tys.) powiększonych o deklaracje pracodawców z rządowego badania rynku pracy (Bilansu Kapitału Ludzkiego).

Czytaj więcej: "Majster cenniejszy od magistra"

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.