foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Warszawa; 25.11.2015 r.

KOMUNIKAT

Pragnę poinformować, że w związku z likwidacją Szkoły Policealnej nr 15 i Szkoły Policealnej nr 51 dla Dorosłych z dniem 31.08.2016 r. w terminie do 28.12.2015 r. Dyrektor i Rada Pedagogiczna przeprowadzą czynności likwidacyjne wskazane przez Wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów.

Dyrektor ZS nr 39 w Warszawie

mgr Dorota Nasierowska

 

18 listopada odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Za najwyższą średnią w szkole uzyskaną w roku szkolnym 2014/2015 oraz wzorowe zachowanie nagrodzona została uczennica klasy II a- Dominika Dylewska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Magdalena Karbowiak, pedagog szkolny

W dniu 10 listopada 2015 r. odbyły się w naszej szkole, dla klasy 1 TOG (technik ogrodnik) warsztaty na temat zalet nawożenia mineralnego. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu edukacyjnego „ABC nawożenia”. 

Zajęcia poprowadzili przedstawiciele firmy Anwil S.A.: dr inż. Izabela Lubbe – ekspert nawożenia, Agnieszka Kalinowska – doradca regionalny firmy Anwil oraz Igor Ostrowski – trener zajęć grupowych.

Prezentacja została przeprowadzona w bardzo atrakcyjnej dla uczniów formie. Wykład przeplatany był konkursami i skeczami dydaktycznymi, połączonymi z nagrodami dla najbardziej aktywnych uczestników.

Joanna Omiecka

 

 

W październiku nauczyciele z naszej Szkoły wzięli udział w znanym na całym świecie seminarium w Centrum Konferencyjnym Muranów. Warsztaty "Campus Warsaw" przeznaczone są wyłącznie dla nauczycieli i mają na celu pomoc w zrozumieniu zachodzących zmian, a także dostarczenie narzędzi, które będą przydatne podczas dyskusji z uczniami. Nauczyciele mogą się przyjrzeć kierunkom zmian zachodzących aktualnie w wielu dziedzinach współczesnego życia. Ponieważ świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby nauczyciele – a za ich pośrednictwem także uczniowie - rozumieli ten proces. 

Czytaj więcej: Campus Warsaw 2015

W dniu 10.11.15 r. klasy:  3b i 1a w ramach działań wychowawczych i edukacji dla bezpieczeństwa uczestniczyły w wykładzie: „Hejt, argumenty i źródła – czyli jak dyskutować w necie i nie tylko”, który poprowadził p. dr Jarosław Jura, wykładowca Uczelni Łazarskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=e_oMznO4SPU

Czytaj więcej: "Hejt, argumenty i źródła – czyli jak dyskutować w necie i nie tylko"

Są w kalendarzu różne święta – sakralne, świeckie, nasze własne - krajowe, utrwalone wielowiekową tradycją a także nowe – obchodzone od niedawna, modne. 

11 listopada to święto szczególne w historii Polski. Miałam dzisiaj przyjemność obejrzeć występ artystyczny uczniów kl. 2 a tak i 2 toś poświęcony Świętu Odzyskania Niepodległości – była to wspaniała lekcja Historii dla nas wszystkich. Nie dodam mądrzejszych słów nad te, które zostały dziś powiedziane o poświęceniu, męczeństwie i odwadze tych, którzy zginęli za Niepodległą. Piszę w nieustającym stanie zachwytu nad wystąpieniem Młodzieży naszej szkoły: po raz kolejny pokazaliście, że jesteście zdolni i ambitni, że ważna jest dla Was tradycja narodowa i szkolna.

Dziękuję za przypomnienie przeszłych wydarzeń w poezji i piosence. Nie pierwszy już raz, gdy szkolną uroczystość firmuje swoim nazwiskiem Pani prof. Ewa Rojek i Pani prof. Hanna Zabża, należy spodziewać się wyjątkowego, niezwykłego wydarzenia: dziękuję za dzisiejsze wzruszenie na najwyższej nucie.

Wyrazy uznania kieruję także do Opiekunów Samorządu, czuwających nad przebiegiem uroczystości i chłopców z 3 toś (obsługa techniczna) - dziękuję za cztery zwrotki hymnu – któż się nie zastanawiał, co to są „tarabany”?

Dorota Nasierowska

 

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.