foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Nasi partnerzy

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą UM Warszawy na ferie zimowe. 

Miłych i bezpiecznych ferii!

Jak co roku, przed feriami, odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr nauki. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za ciężką pracę i zachęciła do jeszcze bardziej wytężonej nauki. Następnie głos zabrała Pani Wicedyrektor, Agnieszka Rutkowska-Gołowin, która przedstawiła zwycięzców nowego konkursu "Mistrzowska klasa", który promuje rywalizację w kształceniu zawodowym oraz integruje zespoły klasowe. 

Czytaj więcej: Apel podsumowujący pierwszy semestr nauki

Dnia 8 lutego 2017 r. uczniowie z kl. I Technikum Ogrodniczego, w ramach przedmiotu „Uprawy ogrodnicze”, odbyli zajęcia terenowe w szklarniach Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu SGGW w Warszawie. Tematem zajęć było wyposażenie szklarni, poznanie miejsc i pomieszczeń do produkcji ogrodniczej. Pan mgr Piotr Dobrzyński omówił różnego typu szklarnie i opowiedział o ich eksploatacji, zapoznał z systemami ogrzewania, nawadniania, nawożenia, zaciemniania i doświetlania roślin. Największe zaciekawienie wśród uczniów wzbudziły uprawy bezglebowe, na podłożu z wełny mineralnej. W szklarniach z roślinami ozdobnymi uczniowie zobaczyli kolekcje kaktusów, roślin użytkowych i tropikalnych. 

Uczniowie zostali zachęceni do kontynuowania nauki w największej w Polsce uczelni rolniczej, gdzie kształci się już wielu naszych absolwentów. 

Halina Rukszto

Dnia 2 lutego 2017 r. odbyły się kolejne warsztaty ogrodnicze, na których omówiłam właściwości i zastosowanie ziem ogrodniczych, podłoży organicznych, mineralnych i syntetycznych,

Uczestnicy warsztatów określali odczyn różnych podłoży wykorzystując pehametr Helliga. Dużym zainteresowaniem cieszyły się podłoża ekologiczne, zwłaszcza możliwość uprawy roślin w włóknie kokosowym.

W trakcie spotkania udzielane były porady z zakresu uprawy i pielęgnacji roślin ozdobnych.

Ewa Rojek

Szanowni Państwo!

Technikum Ogrodnicze serdecznie zaprasza wszystkich chcących zdobyć fachową pomoc i poszerzyć swoje wiadomości z zakresu ogrodnictwa na kolejną odsłonę warsztatów ogrodniczych. Spotkanie i pokaz odbędą się 2 lutego br. o godzinie 17.00 w naszej szkole.

(kliknij)

Podczas warsztatów omówimy temat ziem i podłoży do produkcji roślin, także tych balkonowych. Serdecznie zapraszamy!

Danuta Woluntarska, kierownik warsztatów szkolnych

Anna Grabowska - uczennica kl. II a TAK jest zawodniczką Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Warszawskiego i gra w futsal (odmiana piłki nożnej rozgrywana w hali).

Miło nam poinformować, iż w dniach 14-15.01.2017 r. w Brodnicy odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U18 w futsalu, które wygrała drużyna Ani! Piłka nożna nie tylko dla mężczyzn! Gratulujemy całej drużynie i naszej uczennicy!

Danuta Woluntarska, wychowawczyni

Osoby, które chcą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (jednej lub obydwu części) proszeni są o wypełnienie deklaracji przystąpienia do egzaminu i złożenie ich w sekretariacie wraz załącznikami do dnia 27 stycznia 2017 r.

Egzamin odbędzie się w sesji – czerwiec – lipiec 2017 r. 

Czytaj więcej: Uwaga absolwenci !

Dobre strony

 

Blog doradztwa zawodowego

 

 Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz wydarzeń

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Copyright © 2017 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.