foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń

Nasi partnerzy

 

W dniu 6 stycznia br. uczniowie klasy IV TOŚ (technik ochrony środowiska) – Bożena Giedyk i Sebastian Sut, realizujący program Weź oddech – uczestniczyli w audycji radiowej w Programie Czwartym Polskiego Radia. Odpowiadali na pytania: jak dbać o czyste powietrze wokół nas?, jak poprawić jakości powietrza w Polsce?

W związku z coraz częściej powtarzającymi się alarmami smogowymi w Warszawie i w całej Polsce, zwrócili uwagę na źródła emisji zanieczyszczeń oraz bardzo słabą świadomość Polaków dotyczącą zagrożeń wynikających ze spalania złej jakości węgla oraz różnych odpadów w piecach centralnego ogrzewania czy piecykach.

Zapraszamy do wysłuchania audycji:

(kliknij poniżej)

Zwieńczeniem działań uczniów kształcących się w zawodzie technik ochrony środowiska, i ich programu Weź oddech, będzie spotkanie w dniu 20 stycznia z Minister Cyfryzacji, Panią Anną Streżyńską. Uczniowie chcą zachęcić Ministerstwo do rozbudowy aplikacji internetowej RSO - Regionalny System Ostrzegania - o informacje dotyczące zanieczyszczenia powietrza w kraju.

Bożenna Wapińska

Uwaga! Zapraszamy na warsztaty ogrodnicze "Cztery pory roku", które odbędą się 02.02.2017 r.

Temat - " Ziemie i podłoża do produkcji roślin".

Serdecznie zapraszam!

Danuta Woluntarska, kierownik warsztatów szkolnych

Na święta Bożego Narodzenia, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom, ich rodzicom, a także przyjaciołom „Bełskiej” życzę rodzinnej bliskości i płynącej stąd radości - nie tylko przy dzieleniu się opłatkiem, spokoju ducha i przeżycia sacrum, a w nowym roku zaś, niech się spełnią wszystkie marzenia oraz zrealizują plany.

Dorota Nasierowska, dyrektor szkoły

Przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez klasę 1a TAK z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zachęciło nas do otwartości i pomocy drugiemu człowiekowi. Aktorzy ukazali w nim losy bezdomnego, narkomanki oraz staruszki, którzy samotni i powaleni przez nałogi zgubili sens i cel życia. Pomoc przyszła w sposób nadprzyrodzony - anioły zaprowadziły naszych bohaterów do Józefa, Maryi i Jezusa, gdzie odnaleźli źródło i cel życia.

Przesłanie przedstawienia nie pozostawiło nam jednak złudzeń... potrzeba naszych dłoni, naszej pomocy i naszej empatii, by nie stać z boku, będąc obojętnym na potrzeby innych, lecz stać się dla innych aniołem i bezinteresownie pomagać.

W stechnicyzowanym, i coraz bardziej egoistycznym świecie, KAŻDY Z NAS MOŻE UCZYNIĆ CUD DLA DRUGIEGO CZŁOWIEKA, JEŚLI OTWORZY SWE SERCE, JEŚLI WYCIĄGNIE DO NIEGO POMOCNE DŁONIE. TY TEŻ MOŻESZ STAĆ SIĘ TAKIM „LUDZKIM” ANIOŁEM.

Polska tradycja czasu Bożego Narodzenia nie może się obyć bez śpiewu kolęd. Także i w naszej Szkole nie zabrakło tego świątecznego akcentu. Ktoś powiedział: Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam dobre serca mają, źli ludzie wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.

Na przedświątecznym apelu nie mogło więc - jak co roku - zabraknąć finału Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek, którego celem jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, promocja uzdolnionych uczniów i integracja zespołów klasowych.

W tym roku, już kolejny raz, konkurs wygrała bezapelacyjnie klasa 4A TAK. Miejsce drugie zajęła klasa 1B TW a na trzeciej pozycji uplasowała się klasa 1A TW.

Gratulujemy pomysłów klasie 4A i dziękujemy, że klasy pierwsze, kształcące się w zawodzie technika weterynarii, tak pięknie się zaprezentowały!

Dziękujemy szanownej Komisji. Szczególne podziękowania kierujemy do naszego Gościa, ks. Edwarda Seremeta, proboszcza Parafii salwatorianów i jednego z jurorów konkursu. Raz jeszcze dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie śpiewu i zapraszamy do wspólnego kolędowania w rodzinach.

Maksym Rogala, katecheta 

Tuż przed Świętami w szkole odbył się konkurs, na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną. W tym roku rywalizacja była bardzo zacięta a klasy, które zajęły pierwsze trzy miejsca, wygrały bezkonkurencyjnie z pozostałymi.

Miejsce pierwsze - klasa 3A TAK, wychowawczyni Pani Ewa Rojek,

Miejsce drugie - klasa 4A TAK, wychowawczyni Pani Magdalena Szulc,

Miejsce trzecie - klasa 2A TAK, wychowawczyni Pani Danuta Woluntarska.

Serdecznie dziękujemy za wykonanie nagród i ozdobnych ramek Pani prof. Magdalenie Szulc!

Gratulujemy nagrodzonym!

Szkolny Konkurs Fotograficzny „ZWIERZĘTA WOKÓŁ MNIE”, w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt, zorganizowała Pani prof. Olga Dusińska oraz ks. Piotr Majcher. 

Nagrody główne otrzymują: 

I miejsce – Klaudia Makowska, kl. I a TW

II miejsce – Weronika Połoska, kl. I a TW 

III miejsce ex aequo zdobyły: - Klaudia Kocoń oraz Kinga Czajka z klasy I a TW  

 

Czytaj więcej: Wręczenie nagród w Szkolnym Konkursie Fotograficznym

Dobre strony

 

Blog doradztwa zawodowego

 

 Biuletyn Informacji Publicznej

Kalendarz wydarzeń

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Copyright © 2017 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.