Jedna z najważniejszych dat w historii naszego państwa to 11 listopada. Dzień ten jest symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa. Tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W 1918 roku Polska odzyskała tożsamość i po 123 latach niewoli wróciła na mapy Europy. Dla upamiętnienia 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległego bytu państwowego 12 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klas:  2b TAK i 2a TAK pod kierunkiem wychowawców (prof. prof.: Joanny Widawskiej i Pawła Mackiewicza).

Tego dnia sala gimnastyczna przybrała odświętny wygląd. Pojawiły się barwy narodowe, a symboliczna dekoracja, palący się znicz, przywołać miały pamięć o ofiarności, odwadze i męstwie często bezimiennych bohaterów minionych czasów.

Wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn państwowy, który podkreślił podniosłość i powagę chwili.

Wydarzenia historyczne dotyczące dziejów naszej Ojczyzny, o których przypominali uczniowie prowadzący apel, wzbogacone były utworami lirycznymi i muzycznymi.

Apel z okazji Święta Niepodległości był ważną lekcją historii, patriotyzmu i postawy obywatelskiej.

Akademia zorganizowana z okazji Narodowego Święta Niepodległości przybliżyła uczniom historię naszej Ojczyzny, która dziś jest wolna i niepodległa. Najważniejszym celem uroczystości było jednak uświadomienie młodzieży ciągłości historii i roli wartości moralnych w życiu narodu, w życiu każdego Polaka.

JW