foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Powstanie Warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski, które kształtuje polską tożsamość. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. Aby dać wyraz wdzięczności, pamięci i szacunku dla tego wydarzenia, uczniowie Technikum Ogrodniczego uczestniczyli w akcji wysyłania kartek do Powstańców Warszawskich.

To część ogólnopolskiej kampanii historycznej „BohaterON – włącz historię!”, która ma na celu wzmacniać poczucie tożsamości narodowej oraz uczyć patriotyzmu.

Na lekcjach historii, WOS-u oraz języka polskiego uczniowie poznawali indywidualne historie Powstańców, mogli napisać pozdrowienia, życzenia, słowa wdzięczności oraz uznania do wybranego Powstańca Warszawskiego. Chętni, podając swoje dane adresowe, mają szansę stać się częścią niezwykłej wymiany myśli i doświadczeń ze świadkami ciągle żywej historii.

 

Szkolni koordynatorzy akcji:

p. prof. M. Chomicka

p. prof. M. Cupryjak-Puchała

p. prof. J. Stolc

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2018 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.