foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Dokumenty dotyczące rekrutacji w terminie 13 maja 2019 r. - 20 maja 2019 r. przyjmowane są w godz. 8.00 - 15.00

Od września w naszej szkole odbywają się w ramach innowacji pedagogicznej zajęcia z "Pierwszej pomocy weterynaryjnej" prowadzone przez p. doktor Olgę Dusińską (uwielbiają ją wszyscy technicy weterynarii).

Po spotkaniach teoretycznych przyszedł czas na praktykę. Dziś uczniowie uczyli się wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zabieg ten polega na przywróceniu akcji serca lub oddechów w przypadku ich ustania. 

Przyszli weterynarze mogli dowiedzieć się m.in. jak prawidłowo ułożyć ręce do masażu serca, ile uciśnięć w ciągu minuty wykonuje się u psów małej, średniej i dużej wielkości oraz w jaki sposób wykonać sztuczne oddychanie u psa lub kota. Dzięki specjalnej kontrolce podłączonej do fantoma każdy sprawdzał czy jego reanimacja jest poprawna i skuteczna.

Taka wiedza na pewno przyda się w późniejszej pracy, a kto wie może również pozwoli na uratowanie psiego lub kociego życia.

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.