27 lutego 2018r. uczniowie klasy II i III TO - ogrodnicy - uczestniczyli w seminarium dla producentów warzyw i owoców miękkich. Spotkanie organizował Rynek Hurtowy Bronisze i Wydawnictwo "Warzywa i Owoce Miękkie".

Młodzież zapoznała się z technikami ochrony cebuli, właściwościami odżywczymi warzyw znanych i tych o których zapominamy.  Młodzi ogrodnicy usłyszeli o probiotechnologii w gospodarstwach wysokotowarowych a także o chemicznej ochronie roślin. Nasi uczniowie mieli okazję rozszerzyć swoją wiedzę w oparciu o najnowsze technologie i procedury stosowania środków ochrony roślin i zasady stosowania preparatów z żywymi mikroorganizmami, w tym probiotyków i znaczenia ich roli dla jakości owoców i warzyw.