foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

W dniach 26.02. – 02.03. 2018 r. w Zespole Szkół nr 39 odbywał się Szkolny Tydzień Języków Obcych, w ramach którego odbyły się następujące wydarzenia/ konkursy:

W dniu 26 lutego 2018r. odbył się pierwszy etap Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych w ramach Szkolnego Tygodnia Języków Obcych. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zdobywania wiedzy na temat krajów, w których język angielski i niemiecki są językami oficjalnymi.  Wzięło w nim udział 12 par uczniów. Każda para reprezentowała swoją klasę. Uczniowie pisali test wyboru, który sprawdzał wiedzę na temat wielu dziedzin dotyczących krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, np. geografii, historii, literatury, kultury, rodziny królewskiej, polityki, filmu. 

W drugim etapie, który odbył się 1 marca wzięło udział siedem drużyn dwuosobowych, które aby zdobyć jak największą ilość punktów musiały wykazać się refleksem i wiedzą odpowiadając na szereg pytań od organizatorów konkursu. Następnie, na podstawie przedstawionych fragmentów filmów i piosenek drużyny miały za zadanie podać ich tytuły, a podczas prezentacji zdjęć zespołów muzycznych i znanych osób odgadnąć nazwy i rozpoznać osoby. Po przeliczeniu punktów, komisja, w skład której wchodzili organizatorzy konkursu: pani Anna Stawarz (nauczyciel języka angielskiego), pani Ewa Radzikowska (nauczyciel języka niemieckiego), a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Paweł Ostrowski (przewodniczący SU) i Maksymilian Graczyk (członek Prezydium SU), wyłoniła zwycięskie drużyny:

1. Aleksandra Madejska i Franciszek Staniak – klasa 2 A TAK

2. Weronika Połosak i Karolina Schabek – klasa 2 A TW

3. Patrycja Pisarska i Jakub Żyliński – klasa 3T/ TOŚ

 

Serdecznie gratulujemy!!!!

Organizatorzy konkursu: Anna Stawarz i Ewa Radzikowska

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.