foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Dokumenty dotyczące rekrutacji w terminie 13 maja 2019 r. - 20 maja 2019 r. przyjmowane są w godz. 8.00 - 15.00

Liczba π jest jedną z najbardziej znanych i najstarszych liczb niewymiernych. Zainteresowanie wzbudzała już wczasach starożytnych:  uczeni prześcigali się w wyznaczaniu coraz dłuższych jej rozwinięć, a numerolodzy dopatrywali się w niej symbolu idealnej harmonii.  Z fascynacji tej zrodził się pomysł ustanowienia Międzynarodowego Dnia Liczby π, którego data przypada na 14 marca(π ≈3.14).

W tym roku również Nasza Szkoła postanowiła  włączyć się w ten ogólnoświatowy trend i po raz pierwszy zorganizować Święto Liczby π. Celem konkursu  była popularyzacja matematyki wśród młodzieży, pokazanie jej innej strony, nie związanej z rozwiązywaniem zadań i wspólna zabawa.

Do zawodów przystąpiło 5 par z klas, które wcześniej wykonały plakat lub zdjęcie i napisały wiersz związane tematycznie z liczbą π.

Nagrody otrzymali:

I miejsce: Patrycja Bogusz i Maksymilian Graczyk kl. II a TW

II miejsce: Filip Kubiak i Bartłomiej Osiński kl. I T

III miejsce: Weronika Perzyna i Jakub Sawicki kl. I a TW

Zwycięzcy otrzymali poduszki i torby z liczbą π oraz oczywiście oceny celujące z matematyki.

Panie matematyczki są z was dumne :)

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.