foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Dokumenty dotyczące rekrutacji w terminie 13 maja 2019 r. - 20 maja 2019 r. przyjmowane są w godz. 8.00 - 15.00

Dnia 16.03.18r. uczniowie klas II i III TO pod opieką p. J. Omieckiej i p. M Jastrzębskiego odwiedzili XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2018 w Kielcach oraz towarzyszącą im 18. wystawę LAS EXPO. Ekspozycja, zgromadzona w 11 halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi maszyn rolniczych, ogrodniczych i leśniczych. Nowości branży rolniczej zaprezentowało 700 wystawców targów techniki rolniczej oraz 50 wystawców branży leśnej – na obu wystawach reprezentowanych było 20 krajów świata.

Zakres branżowy targów obejmuje najnowsze ciągniki, maszyny rolnicze, narzędzia i urządzenia do produkcji roślinnej oraz środki do produkcji rolniczej i ogrodniczej, takie jak: nasiona, preparaty ochrony roślin oraz nawozy. Swoje propozycje przedstawiły firmy, będące liderami rynku rolniczego na świecie takie, jak New Holland, Case IH, John Deere, Ursus, Kubota, Claas, Syngenta i wiele innych. Podczas tegorocznych Targów marka John Deere świętuje stulecie swojej obecności na rynku maszyn rolniczych. Z tej okazji prezentuje pełen przekrój swoich produktów, począwszy od maszyn rolniczych (ciągniki, prasy, opryskiwacze, kombajny), po sprzęt do pielęgnacji terenów zielonych (kosiarki samojezdne i pchane, pojazdy użytkowe typu Gator, ciągniki sadownicze i komunalne) - zarówno najnowsze i największe, jak ciągnik 6250R, jak i historyczne modele z pierwszych lat produkcji.

Na Targach pokazano również nowe ciągniki marki New Holland - T4.75S oraz T7. Z kolei marka Syngenta wystawiła nowość - preparat ELATUS Era, który ma za zadanie zapewnić długotrwałą ochronę roślin. Nasi uczniowie najbardziej zainteresowani byli ciągnikami marki Ursus. Marka Ursus to synonim nowoczesności i polskiej myśli technicznej, znanej i docenianej w kilkunastu krajach Europy i świata.

Targi AGROTECH stały się najważniejszym miejscem na mapie ponad 150 krajowych wystaw rolniczych i ogrodniczych, odbywających się w Polsce. Obecność uczniów naszej Szkoły daje im niepowtarzalną szansę zapoznania się z trendami światowej technologii, poszerzenia swojej wiedzy, pogłębienia zainteresowań. To ważne, gdyż w ubiegłym roku odwiedziło Targi ponad 70 tysięcy zwiedzających. W tym roku, mimo zimowej aury, frekwencja była równie wysoka. Uczestnictwo w tak istotnych wydarzeniach, dotyczących wybranego kierunku kształcenia, stwarza naszym uczniom możliwość znalezienia się w niedalekiej przyszłości wśród czołówki producentów roślin ogrodniczych w Polsce i na świecie. 

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.