foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Dokumenty dotyczące rekrutacji w terminie 13 maja 2019 r. - 20 maja 2019 r. przyjmowane są w godz. 8.00 - 15.00

W dniu 12. 04. 2018 r. odbyły się na Bełskiej Szkolne Targi Pracy! Wydarzenie to organizowane w Technikum Ogrodniczym po raz pierwszy objął honorowym patronatem p. Bogdan Olesiński Burmistrz Dzielnicy Mokotów.

Wśród honorowych gości była p. Mieczysława Nowotniak - Zastępca dyrektora Biura Edukacji m. st. Warszawy, p. Barbara Krępska - Naczelnik Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Biura Edukacji m.st W-wy. Ideą tego przedsięwzięcia było spotkanie młodzieży, która niebawem wkroczy na rynek pracy z branżowymi przedsiębiorstwami i lokalnymi instytucjami, które wspierają szkołę w działalności edukacyjnej. Odpowiedzieli na nasze zaproszenie: Związek Szkółkarzy Polskich, Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „Polsus”, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, firma Clematis Źródło Dobrych Pnączy, OHP, Urząd Pracy m. st. Warszawy, Leroy Merlin, Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Z naszych obserwacji rynku pracy wynika, że obecnie wiele firm związanych z branżami, w których kształcimy uczniów, poszukuje pracowników. Była to więc znakomita forma reklamy firm i instytucji pośrednictwa pracy, a dla szkoły korzyść w postaci pokazania uczniom potencjalnych możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły lub odbycia staży i praktyk. Bezpośrednia rozmowa uczniów z przedstawicielami branż pozwoliła uczniom pomyśleć poważnie o własnej ścieżce rozwoju zawodowego i poznać wymagania przyszłych pracodawców oraz warunki pracy. Targi były także doskonałą okazją do ugruntowania potrzeby współpracy szkoły kształcącej w zawodach z pracodawcami. Bardzo pozytywne opinie o targach zarówno gości, jak i naszych uczniów potwierdziły konieczność takich spotkań w przyszłości. Anna Pomorska, kierownik szkolenia praktycznego.

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.