foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Ubiegły tydzień był dla klasy 3 B TW wyjątkowy. Uczniowie spędzili czas na 4 dniowej wycieczce zawodowej na Mazurach w miejscowości Dąbrówka Mała. 

Ośrodek jeździecki Ekwador był dla nas bardzo gościnny. Codziennie każdy uczestnik miał możliwość uczyć się jazdy konnej. Ci, którzy nie byli nowicjuszami, doskonalili swoje umiejętności jeździeckie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

 Ponadto braliśmy udział w wykładach i ćwiczeniach praktycznych dotyczących higieny i żywienia koni, sprzętu jeździeckiego i dobrostanu koni.

Niezapomnianym wydarzeniem było spotkanie z Panem Antonim Pacyńskim, który jest nie tylko lekarzem weterynarii, ale także jednym z czołowych polskich jeźdźców przełomu lat 60. i 70. XX wieku, olimpijczykiem z Meksyku. W niezmiernie interesujący sposób opowiadał nam o anatomii, chorobach i dobrostanie koni, a także przekazał wiele praktycznych wskazówek dotyczących leczenia koni. Nie zabrakło też ciekawostek i anegdot z wyjazdów na zawody w ujeżdżaniu koni i skoków przez przeszkody.

Pogoda i humory nam dopisywały, wróciliśmy bogatsi o wiele nowych umiejętności i doświadczeń. 

Chcielibyśmy wrócić tam jeszcze raz!

Bożena Banaszek

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2018 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.