foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Dzień bez Samochodu postanowiliśmy uczcić rajdem rowerowym na rowerach miejskich Veturilo.

Trasę zaplanowaliśmy tak, aby odwiedzić symboliczne miejsca związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rowery wypożyczyliśmy na stacji Veturilo na rogu ul. Odyńca i Wołoskiej. Ścieżką rowerową przejechaliśmy na Pola Mokotowskie i Parku Piłsudskiego. Znajduje się tam tablica pamiątkowa ku czci Marszałka. Po rozmowie o dokonaniach wodza i chwili zadumy udaliśmy się w kierunku Śródmieścia. Zatrzymaliśmy się przy gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym podczas II wojny światowej urzędował Urząd Komendanta Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa Dystryktu Warszawskiego, zwany potocznie gestapo. Następnie podjechaliśmy pod Belweder, gdzie podziwialiśmy piękne widoki na Wisłę. Kolejną stacją był stadion Legii, z którego udaliśmy się pod Pałac Prezydencki. Ostatnim naszym przystankiem był Plac Piłsudskiego i Pomnik Nieznanego Żołnierza.

Chociaż pogoda nie była zbyt sprzyjająca, z wycieczki zostały same dobre wrażenia – piękne kasztany, wiadomości z historii Legii (brawo Jurek Fiszer!) , chwila refleksji na Placu Piłsudskiego i podziw dla kolegi Damiana Apelskiego za błyskawiczne „ogarnięcie” systemu wypożyczania rowerów.

Zapraszamy na rowery!!!

 

B. Wapińska

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.