foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Kopie świadectw ukończenia szkoły, kopie zaświadczeń o wynikach egzaminu przyjmowane będą od 21 czerwca 2019 r. godz. 12.00 do 28 czerwca 2019 r. godz. 15.00

Dzień bez Samochodu postanowiliśmy uczcić rajdem rowerowym na rowerach miejskich Veturilo.

Trasę zaplanowaliśmy tak, aby odwiedzić symboliczne miejsca związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rowery wypożyczyliśmy na stacji Veturilo na rogu ul. Odyńca i Wołoskiej. Ścieżką rowerową przejechaliśmy na Pola Mokotowskie i Parku Piłsudskiego. Znajduje się tam tablica pamiątkowa ku czci Marszałka. Po rozmowie o dokonaniach wodza i chwili zadumy udaliśmy się w kierunku Śródmieścia. Zatrzymaliśmy się przy gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym podczas II wojny światowej urzędował Urząd Komendanta Policji Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa Dystryktu Warszawskiego, zwany potocznie gestapo. Następnie podjechaliśmy pod Belweder, gdzie podziwialiśmy piękne widoki na Wisłę. Kolejną stacją był stadion Legii, z którego udaliśmy się pod Pałac Prezydencki. Ostatnim naszym przystankiem był Plac Piłsudskiego i Pomnik Nieznanego Żołnierza.

Chociaż pogoda nie była zbyt sprzyjająca, z wycieczki zostały same dobre wrażenia – piękne kasztany, wiadomości z historii Legii (brawo Jurek Fiszer!) , chwila refleksji na Placu Piłsudskiego i podziw dla kolegi Damiana Apelskiego za błyskawiczne „ogarnięcie” systemu wypożyczania rowerów.

Zapraszamy na rowery!!!

 

B. Wapińska

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.