foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Dokumenty dotyczące rekrutacji w terminie 13 maja 2019 r. - 20 maja 2019 r. przyjmowane są w godz. 8.00 - 15.00

W dniach 17-20.09.2018 gościliśmy w Warszawie uczniów i nauczycieli ze szkoły w Kijowie w ramach międzynarodowego projektu "Poznajemy kulturę przez architekturę". Inicjatorem tego wydarzenia było Biuro Edukacji m.st. warszawy oraz Europejski Dom Spotkań Młodzieży / European House of Youth Meetings W projekt zostały zaangażowane trzy warszawskie szkoły: Technikum Ogrodnicze, Zespół Szkół Fototechnicznych oraz Technikum Architektoniczno-Budowlane.

W naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne gości i młodzieży ze szkół uczestniczących; z naszej szkoły była to grupa uczennic z kl. 2 technik architektury krajobrazu. Po grach i zabawach w malowniczych szklarniach (bo gdzieżby indziej ;-) ), szkoła z Kijowa zaprezentowała swoje profile kształcenia. Pani prof. Magdalena Szulc przeprowadziła warsztaty z projektowania terenów zielonych, a następnie cała grupa udała się na zwiedzanie ogrodów BUW. Młodzież wykonywała również fotografie Bulwarów Wiślanych, które posłużyły jako materiał do wykonania projektów w następnych dniach wizyty w szkole fototechnicznej i architektonicznej. Ostatniego dnia spotkania odbyła się pożegnalna kolacja z udziałem p. Joanny Gospodarczyk - dyrektora Biura Edukacji m.st. Warszawy, dyrektorów szkół biorących udział w projekcie i nauczycieli opiekunów. Uczniowie omówili wykonane prace dotyczące zagospodarowania przestrzeni bulwarów, otrzymali certyfikaty i upominki. To był pierwszy taki projekt w naszej szkole, wszyscy jego uczestnicy uznali go za udany, nawet bariera językowa nie stanowiła problemu. D.N.

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.