17 grudnia 2014 w pracowni bukieciarskiej odbył się konkurs na stroik świąteczny, w który wzięli udział uczniowie:

• z klasy I TO - Jakubiak Karolina, Ciołkiewicz Ewelina, Niżyńska Marta, Przyborowska Dominika, Wiśnios Aleksandra,

• z klasy II TO - Kobierecki Piotr,

• z klasy II a TAK - Chlebda Ewa, Przybyłowska Patrycja, Dywan Marta

• z klasy III TO - Sokólski Bartek,

Z dostępnych materiałów takich jak gałązki jodły, gąbka florystyczna, drut, świece, bombki, szyszki, złocone orzechy, susz egzotyczny i inne uczestnicy konkursu samodzielnie wykonywali stroiki. Zależnie od wyobraźni, wiedzy, przeznaczenia dekorowali stroik wybranymi przez siebie elementami.

Dzięki udziałowi w konkursie młodzież, w sposób innowacyjny, a zarazem atrakcyjny rozwijała umiejętności z zakresu florystyki, uczyła się dzielenia doświadczeniem, oraz współpracy. Odkrywane nowe zainteresowania artystyczne mogą być kontynuowane w przyszłej pracy zawodowej.

Prace konkursowe zaprezentowane były społeczności szkolnej na wystawie okolicznościowej.

Wyniki konkursu:

Kryteria oceny stroików: oryginalność kompozycji, estetyka wykonania, wykorzystanie materiałów naturalnych, wkład pracy, samodzielność wykonania, kolorystyka.

I miejsce- stroik nr 3 Karolina Jakubiak z klasy I TO

II miejsce- stroik nr 1 Bartek Sokólski z klasy III TO