foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                      

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków, który był obchodzony również w naszej szkole.

W ramach EDJ technicy weterynarii wzięli udział w lekcjach przez Skype’a. W dniu 19 września uczniowie z klasy 2TWB uczestniczyli w lekcji języka angielskiego z British Council, którą prowadził pan Jon Green, native speaker z Brighton. W ciekawy i zajmujący sposób opowiadał o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Następnie udzielał odpowiedzi na pytania uczniów. Dowiedzieliśmy się między innymi, że bardzo lubi polskie pierogi z mięsem i nie lubi bigosu. Natomiast w dniu 27 września uczniowie z klasy 1TW wzięli udział w lekcji nauki języka irlandzkiego zorganizowanej przez Ambasadę Irlandii w Warszawie, którą prowadził rodowity Irlandczyk, pan Concubhar O Liathain. Jej głównym celem było opanowanie podstawowych słów i najczęściej używanych zwrotów w języku irlandzkim, np. podczas poznawania się, wizyty w kawiarni, w mieście, nazw członków rodziny, zwierząt, liczebników. Lekcja prowadzona była również w języku angielskim.

Uczniowie z naszej szkoły mogli również wziąć udział w przygotowaniu wystawy prac plastycznych w ramach świętowania EDJ. Wykorzystując swoje talenty plastyczne, mieli za zadanie przedstawić wyraz, wyrażenie, idiom lub powiedzenie w różnych językach europejskich w formie plakatu. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym powodzeniem wśród uczniów.

W ramach EDJ obchodzonego w szkole uczniowie rozwiązywali również quizy językowe i kulturowe przy użyciu aplikacji mobilnej Kahoot.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego.

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.