Kopie świadectw ukończenia szkoły, kopie zaświadczeń o wynikach egzaminu przyjmowane będą od 21 czerwca 2019 r. godz. 12.00 do 28 czerwca 2019 r. godz. 15.00

W bieżącym roku szkolnym Klub Książki powziął ambitne plany. Uczennice z klasy 2aTW Patrycja Kołodziejczyk, Weronika Perzyna, Julka Więcławska i Paulina Zalewska od października realizowały projekt Centrum Edukacji Obywatajskiej pt. "PoczytajMY".
Celem projektu były spotkania czytelnicze organizowane z uczniami Szkoły Podstawowej nr 205 w Warszawie.

Bazując na książce Joanny Wachowiak "Bartek, Lenka i sny" opracowywałyśmy zajęcia warsztatowe dla młodszych kolegów.
W poniedziałki i środy mogłyśmy się sprawdzić w roli starszych sióstr.
Żeby przekonać naszych podopiecznych do słuchania bajek w skupieniu, urozmaicałyśmy spotkania grami, zabawami i opowieściami o zwierzętach - w końcu na nich znamy się najlepiej 😉
Kiedy czytałyśmy bajkę "Hałaser" dzieciaki wizualizowały dźwięk (wyobraźnia najmłodszych nas zaskoczyła, my już tak nie potrafimy ☹).
Żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, podczas czytania bajki "Sekretne życie butów", Julka z Weroniką uczyły sznurowania adidasów 😉
Hitem okazało się spotkanie, na którym czytałyśmy bajkę "Kura na rowerze". Dzieci z ciekawością słuchały opowiadań o przyniesionych przez nas szczurach, tarantulach i patyczakach 😉
Przez czas realizacji projektu było dużo zabawy, ale i nauki, dużo śpiewu, tańca i gry na ukulele 😊
Wiem, że dla dziewczyn nie ma rzeczy niemożliwych. Pomysłów mają na jeszcze kilkanaście spotkań. Ich zaangażowanie, chęć pomocy i poświęcony czas zaowocują miłością do książek wśród najmłodszych.
Przed nami kolejne wyzwania. Jeśli ktoś z Was czuje, że chce, może i potrafi poświęcić chwilę na przygodę z książką, zapraszamy!

M. Cupryjak-Puchała

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.