W dniu 15 stycznia 2019 r. obchodziliśmy 150. rocznicę urodzin Stanisława Wyspiańskiego, najwybitniejszego dramatopisarza i twórcę nowoczesnego teatru polskiego. Był poetą, malarzem, witrażystą, architektem i ilustratorem książek. Studiował na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Szkole Sztuk Pięknych. Młody Wyspiański wzrastał artystycznie pod bacznym okiem Jana Matejki - to właśnie wtedy stworzył witraż jaki można podziwiać do dziś w Katedrze Lwowskiej.

Klasa 4aTak, w ramach lekcji powtórzeniowej do matury z języka polskiego, uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym w bibliotece szkolnej. Pani Grażyna Wojtowicz i Pani Joanna Sokół przygotowały gazetkę okolicznościową, która udostępniona jest na korytarzu szkolnym, wystawę biblioteczną poświęconą twórczości Wyspiańskiego oraz przypomniały najważniejsze wydarzenia z życia poety. Maturzyści mogli sprawdzić swoją wiedzę w ogniu pytań. W ramach obchodów upamiętniających rocznicę urodzin artysty odbył się również finał Szkolnego konkursu na piękne czytanie poezji autora "Wesela".

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.