foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

W dniu 6 września spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej, aby zainaugurować działania promujące czytelnictwo na Bełskiej. Jak co roku, w pierwszy piątek września, zaczęliśmy od włączenia się w akcję Narodowego Czytania.

Podczas tegorocznej odsłony popularyzacji czytelnictwa Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie. Ostatecznie wybrano osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie: Dobra pani – Eliza Orzeszkowa; Dym – Maria Konopnicka Katarynka – Bolesław Prus Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz Orka – Władysław Stanisław Reymont Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski Sachem – Henryk Sienkiewicz Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski Mianownikiem tych tekstów jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. Pani Grażyna Wojtowicz zadbała o przypomnienie młodzieży genezy Narodowego Czytania, a na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka promująca czytelnictwo. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie akcji. M. Cupryjak-Puchała

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.