foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Podobno poezja jest drugą twarzą duszy. Dziś w naszej szkole na chwilę przenieśliśmy się w świat poezji. Na 7. godzinie lekcyjnej odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Ars Poetica Varsovia". Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować i zaprezentować własną interpretację wybranego wiersza z twórczości m.in. J. Czechowicza, K. I. Gałczyńskiego, Z. Herberta,

B. Leśmiana, Cz. Miłosza, M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, H. Poświatowskiej, W. Szymborskiej, J. Tuwima. Jury w składzie p. M. Cupryjak-Puchała, p. J. Łężny, E. Stasiak-Korpak oceniało interpretację tekstu, emisję głosu, znajomość tekstu, długość recytacji oraz ogólny wyraz artystyczny. Miło nam ogłosić, że szkołę w kolejnym etapie reprezentować będą Jakub Markus z kl. 1TBP, Aleksandra Gajewska z kl. 1TOP i Oliwia Miziak z kl. 1TAG. Szczególne wyróżnienie, pierwsze miejsce i nagrodę publiczności, otrzymał Jakub Markus. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym! Trzymamy kciuki za kolejny etap!

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2020 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.