foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                   

 

5 lutego 2020 r. klasy 1 TAKA i 1 TWBP wraz ze swoimi wychowawcami: p. Ewą Stasiak – Korpak i Jakubem Łężnym odwiedziły Pałac w Wilanowie. Zwiedzaniu wnętrz towarzyszyła interaktywna lekcja historii pod tytułem: Na sarmackim dworze”. Byliśmy świadkami udanej metamorfozy naszych uczniów, którzy dzięki staraniom pań przewodniczek z wdziękiem przeistoczyli się w szlachcica i szlachciankę na wzór sarmacki.

Nowe wcielenie okazało się tak atrakcyjne, że nasi aktorzy na koniec tego jedynego w swym rodzaju spotkania z czasami dawnej Rzeczypospolitej, z żalem pożegnali się ze swoimi sarmackimi strojami. Pokaźna dawka nowej wiedzy o królu Janie III Sobieskim i jego rodzinie oraz wspomnienie pięknych wnętrz pałacu bez wątpienia na zawsze zostaną w naszej pamięci.
A jak to było tego przepięknie słonecznego dnia w Wilanowie obrazują zdjęcia w galerii. Zapraszamy!

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.