foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                      

Prezentacja sylwetki p. prof. Jakuba Łężnego i Jego wierszy rozpoczynamy dziś cykl Młodzi - zdolni.
 
Autor pisze o sobie tak:
"Moja przygoda z Muzą zaczęła się dawno temu, miałem wówczas 16 lat. Od dzieciństwa chciałem czytać i pisać o tym, co przeczytałem (stąd pomysł na studia polonistyczne). Później pojawił się niepokój związany z potrzebą przelania na papier, zmaterializowania, ubrania w litery i słowa swoich przeżyć, myśli i pragnień.
Z czasem coraz więcej z nich wywoływało zdziwienie oraz gamę uczuć – od młodzieńczej złości do euforii. I tak pisanie zostało ze mną na dłużej – towarzyszyło pierwszym przeżyciom miłosnym , gniewem na świat z powodu śmierci bliskiej osoby, radością z odkrywania tajemnic przyrody. Następnym etapem było poruszenie czytelnika, nie tyle przekazywanie własnych emocji co chęć wywołania ich u odbiorcy. Udało się to w latach studenckich podczas wieczorów poetyckich organizowanych na uczelni.
Chciałbym zachęcić wszystkich uczniów do wzięcia udziału w zajęciach Koła Poetyckiego, które rozwijają wrażliwość i twórczy warsztat. Będą kontynuowane w II semestrze. Warto podzielić się z kimś literą naszych przeżyć i pozwolić , aby oryginalne (oryginalne, bo twoje!) myśli znalazły godne schronienie w płaszczu wierszy".
 
Jesteśmy dumni z p. profesora i dziękujemy, że chciał się z nami podzielić swoją twórczością. Zachęcamy młodzież i nauczycieli do opowiadania o swoich pasjach!

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.