Kopie świadectw ukończenia szkoły, kopie zaświadczeń o wynikach egzaminu przyjmowane będą od 21 czerwca 2019 r. godz. 12.00 do 28 czerwca 2019 r. godz. 15.00

Dnia 30.03.2019 r. grupa uczestników Koła zainteresowań z florystyki spotkała się w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie  na XI Wystawie Tulipanów. Zachwycaliśmy się pięknem blisko 100 odmian tulipanów wyprodukowanych w polskich gospodarstwach ogrodniczych oraz innymi roślinami cebulowymi i bulwiastymi: hiacyntami, szafranami i narcyzami. Obserwowaliśmy jak stworzyć kompozycje z wykorzystaniem tych pięknych kwiatów. Ewa Rojek

Florystyka, czyli sztuka układania kwiatów, znana jest od czasów starożytnych. W XXI wieku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Florysta jest specjalistą w zakresie kreatywnego tworzenia dekoracji roślinnych różnego typu. Mogą to być kompozycje oficjalne i nieoficjalne w biurach, hotelach, domach z okazji świąt, imienin, ważnych uroczystości min. ślubnych, państwowych i itp.

Technik architektury krajobrazu powinien zapoznać się z tajnikami sztuki układania kompozycji roślinnych, bo jest umiejętność ściśle powiązana z budowaniem przestrzeni, w której człowiek żyje, pracuje i odpoczywa.

Czytaj więcej: Florystyka, czyli sztuka układania kwiatów

W tym roku szkolnym  klasa 1 TO realizuje innowację pedagogiczną: „Hortiterapia – inne wykorzystanie roślin ogrodniczych”.

Hortiterapia (inaczej Ogrodoterapia) to jedna z najnowszych form terapii wspomagająca rehabilitację, wykorzystująca rośliny w celu poprawy kondycji fizycznej i psychicznej człowieka. Ogrodoterapia polega na przebywaniu w ogrodach specjalnie przystosowanych (terapia bierna) lub braniu czynnego udziału w wykonywanych pracach w ogrodzie lub w  szklarni.

Czytaj więcej: Hortiterapia – inne wykorzystanie roślin ogrodniczych

Od września w naszej szkole odbywają się w ramach innowacji pedagogicznej zajęcia z "Pierwszej pomocy weterynaryjnej" prowadzone przez p. doktor Olgę Dusińską (uwielbiają ją wszyscy technicy weterynarii).

Czytaj więcej: Pierwsza pomoc weterynaryjna

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.