Jesteś tutaj: Start
Dnia 30.03.2019 r. grupa uczestników Koła zainteresowań z florystyki spotkała się w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie na XI Wystawie Tulipanów. Zachwycaliśmy się pięknem blisko 100 odmian tulipanów wyprodukowanych w polskich gospodarstwach ogrodniczych oraz innymi roślinami cebulowymi i bulwiastymi: hiacyntami, szafranami i narcyzami. Obserwowaliśmy jak stworzyć kompozycje z wykorzystaniem tych pięknych kwiatów. Ewa Rojek
Florystyka, czyli sztuka układania kwiatów, znana jest od czasów starożytnych. W XXI wieku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Florysta jest specjalistą w zakresie kreatywnego tworzenia dekoracji roślinnych różnego typu. Mogą to być kompozycje oficjalne i nieoficjalne w biurach, hotelach, domach z okazji świąt, imienin, ważnych uroczystości min. ślubnych, państwowych i itp.
Technik architektury krajobrazu powinien zapoznać się z tajnikami sztuki układania kompozycji roślinnych, bo jest umiejętność ściśle powiązana z budowaniem przestrzeni, w której człowiek żyje, pracuje i odpoczywa.
W tym roku szkolnym klasa 1 TO realizuje innowację pedagogiczną: „Hortiterapia – inne wykorzystanie roślin ogrodniczych”.
Hortiterapia (inaczej Ogrodoterapia) to jedna z najnowszych form terapii wspomagająca rehabilitację, wykorzystująca rośliny w celu poprawy kondycji fizycznej i psychicznej człowieka. Ogrodoterapia polega na przebywaniu w ogrodach specjalnie przystosowanych (terapia bierna) lub braniu czynnego udziału w wykonywanych pracach w ogrodzie lub w szklarni.
Czytaj więcej: Hortiterapia – inne wykorzystanie roślin ogrodniczych
Od września w naszej szkole odbywają się w ramach innowacji pedagogicznej zajęcia z "Pierwszej pomocy weterynaryjnej" prowadzone przez p. doktor Olgę Dusińską (uwielbiają ją wszyscy technicy weterynarii).
Strona 1 z 2