.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła rozpoczęła realizację innowacji pedagogicznej  ”Nowoczesna gospodarka odzysku surowców”. Projekt  będzie realizowany w klasach technik ochrony środowiska i jest częścią  „Zintegrowanego rozwoju szkolnictwa zawodowego” prowadzonego  przez samorząd województwa przy współudziale funduszy europejskich.

Czytaj więcej: ”Nowoczesna gospodarka odzysku surowców”

Dnia 30.03.2019 r. grupa uczestników Koła zainteresowań z florystyki spotkała się w Oranżerii Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie  na XI Wystawie Tulipanów. Zachwycaliśmy się pięknem blisko 100 odmian tulipanów wyprodukowanych w polskich gospodarstwach ogrodniczych oraz innymi roślinami cebulowymi i bulwiastymi: hiacyntami, szafranami i narcyzami. Obserwowaliśmy jak stworzyć kompozycje z wykorzystaniem tych pięknych kwiatów. Ewa Rojek

Florystyka, czyli sztuka układania kwiatów, znana jest od czasów starożytnych. W XXI wieku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Florysta jest specjalistą w zakresie kreatywnego tworzenia dekoracji roślinnych różnego typu. Mogą to być kompozycje oficjalne i nieoficjalne w biurach, hotelach, domach z okazji świąt, imienin, ważnych uroczystości min. ślubnych, państwowych i itp.

Technik architektury krajobrazu powinien zapoznać się z tajnikami sztuki układania kompozycji roślinnych, bo jest umiejętność ściśle powiązana z budowaniem przestrzeni, w której człowiek żyje, pracuje i odpoczywa.

Czytaj więcej: Florystyka, czyli sztuka układania kwiatów

W tym roku szkolnym  klasa 1 TO realizuje innowację pedagogiczną: „Hortiterapia – inne wykorzystanie roślin ogrodniczych”.

Hortiterapia (inaczej Ogrodoterapia) to jedna z najnowszych form terapii wspomagająca rehabilitację, wykorzystująca rośliny w celu poprawy kondycji fizycznej i psychicznej człowieka. Ogrodoterapia polega na przebywaniu w ogrodach specjalnie przystosowanych (terapia bierna) lub braniu czynnego udziału w wykonywanych pracach w ogrodzie lub w  szklarni.

Czytaj więcej: Hortiterapia – inne wykorzystanie roślin ogrodniczych

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.