Strona główna

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

Pierwsze miejsce w rywalizacji międzyklasowej zajęła klasa II a technik weterynarii! Gratulujemy! II miejsce klasa III TAK, III miejsce I b TW !!!

W dzień zakończenia roku szkolnego wszyscy są szczęśliwi. ;-) Na Bełskiej też było miło - uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody w licznych konkursach talentów, zawodowych i sportowych. Byli z nami w ten dzień goście - p. M. Kuchar przedstawiciel MPWiK - ważnego dla szkoły pracodawcy oraz przedstawiciele KRUS - organizatorzy Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczenstwie Pracy w Rolnictwie. W tym roku konkurs ten odbył się po raz dziesiąty. Piękne nagrody książkowe ufundowało Wydawnictwo Arkady. Dziękujemy! :-) zdjęcia: Jerzy F. :-)

W dniu 15.06.2018 r. na zaproszenie pani dyrektor naszą szkołę odwiedził p. Marcin Dorociński – wybitny polski aktor, a do tego miłośnik przyrody. Spotkał się z uczniami kształcącymi się w zawodzie technik weterynarii i opowiadał o swojej miłości do zwierząt i pracy na ich rzecz, m.in. o zaangażowaniu w pomoc w znalezieniu domu zwierzętom ze schronisk.

Czytaj więcej: Marcin Dorociński na Bełskiej

CZY WIECIE ŻE NA BEŁSKIEJ MAMY NAJLEPSZĄ EKIPĘ BUDOWLANĄ? Budowa i montaż na fundamencie kwietnika kaskadowego.

W bieżącym roku szkolnym  w klasie 2 TO zajęcia z przedmiotu Uprawy ogrodnicze realizowane były z wykorzystaniem innowacji pedagogicznej: „Hortiterapia – inne wykorzystanie roślin ogrodniczych”. Hortiterapia (inaczej Ogrodoterapia) to jedna z najnowszych form terapii wspomagającej rehabilitację, wykorzystująca rośliny w celu poprawy kondycji fizycznej i psychicznej człowieka. Ogrodoterapia polega na przebywaniu w ogrodach specjalnie przystosowanych (terapia bierna) lub poprzez czynny udział w wykonywanych pracach w ogrodzie, szklarni.

Czytaj więcej: Podsumowanie innowacji pedagogicznej

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2018 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.