.

Drodzy Rodzice i Uczniowie klas ósmych,
zachęcamy do wzięcia udziału w Dniu Otwartym online w dniu 22.04.2021 o godz. 17:00 z dyrekcją oraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych i uczniami poszczególnych kierunków o godz.17.45. Osoby zainteresowane będą mogły zadawać pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości, dotyczące programu nauczania oraz kierunków, które je interesują. Linki do spotkań:
link do spotkania z Dyrekcją godz.17.00
linki do spotkań godz.17.45

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się finał obchodów Święta Liczby π.
W wielkim finale wzięły udział 3 drużyny dwuosobowe, które na pierwszym etapie konkursu uzyskały najlepsze wyniki. Zadania finałowe wzbudziły wiele emocji i zachęciły naszych uczniów do zabawy z matematyką.

Zwycięzcy: I miejsce 3 aTW Ewa Szuba i Mateusz Bałuka
II miejsce 2 TOG Alicja Kułach i Julia Jacórzyńska
III miejsce 2 TAG Klaudia Kozłowska i Bartłomiej Kraszewski

Gratulujemy Wszystkim biorącym udział w konkursie.
M.Kusiak-Wielądek, A.Tchorek

Memoriał Urszuli Marciniak – krajowe zawody w rozwiązywaniu łamigłówek matematycznych.

Co roku, 29 stycznia, obchodzimy Dzień Składanki i Łamigłówki. To święto rozwiązywania zagadek matematycznych, które uczą logicznego myślenia, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię.

Dla nas świętem łamigłówki był dzień 10 marca – udział naszych uczniów w Memoriale Urszuli Marciniak, czyli krajowych zawodach w rozwiązywaniu łamigłówek matematycznych. W kwalifikacjach szkolnych wzięło udział 15 uczniów.

Czytaj więcej: krajowe zawody w rozwiązywaniu łamigłówek matematycznych

Do wykonania kompozycji florystycznej potrzebne będą:
A - siatka florystyczna
B - rafia naturalna
C - podkład słomiany do wianka o dowolnej średnicy
D - cążki boczne do cięcia drutu
E - sekator ręczny do cięcia roślin zdrewniałych
F - Nożyczki do przycinania rafii,
a także nożyk florystyczny do cięcia kwiatów i zieleni, pistolet do kleju na gorąco wraz z wkładem, drut florystyczny prosty 0,9 (lub haftki rzymskie) oraz gąbkę florystyczną do kwiatów żywych (zielona).

Czytaj więcej: instrukcje kompozycji florystycznej

Copyright © 2021 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.