foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
BASEN na Bełskiej. Otwarty w każdą sobotę w godzinach 7.00 - 15.00. ZAPRASZAMY

Technikum Ogrodnicze

w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie

                           

W tym roku szkolnym  klasa 1 TO realizuje innowację pedagogiczną: „Hortiterapia – inne wykorzystanie roślin ogrodniczych”.

Hortiterapia (inaczej Ogrodoterapia) to jedna z najnowszych form terapii wspomagająca rehabilitację, wykorzystująca rośliny w celu poprawy kondycji fizycznej i psychicznej człowieka. Ogrodoterapia polega na przebywaniu w ogrodach specjalnie przystosowanych (terapia bierna) lub braniu czynnego udziału w wykonywanych pracach w ogrodzie lub w  szklarni.

Czytaj więcej: Hortiterapia

Szanowni Państwo, z wielką radością informuję, iż otrzymaliśmy Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”. Wydaje się oczywiste, że nagrodę za promocję zieleni otrzymało Technikum Ogrodnicze, skoro od 84 lat kształci specjalistów pracujących w zieleni. Jednak sam fakt bycia szkołą ogrodniczą dotąd nie wystarczał, aby otrzymać takie wyróżnienie od władz miasta.

Czytaj więcej: Szkoła z pomysłem na... promocję zieleni

W dniu 19 października uczniowie klasy 3a profilu technik weterynarii udali się na wycieczkę zawodową do Kliniki Chorób Koni w Warszawie.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wyglądają sale operacyjne dla dużych zwierząt, sale do diagnostyki obrazowej, gdzie wykonuje się RTG koni, tomografie komputerową oraz zakład rozrodu i laboratoria. Poznali też aktualnych końskich pacjentów przebywających na terenie Kliniki.
Olga Dusińska

 

Dziś 25 października w dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt i jednocześnie w Dzień Kundelka klasa III a TW zorganizowała spotkanie dla klas weterynaryjnych z p.Olgą Siporską, założycielką Fundacji Zwierzęta Sulejówek. Pani Olga opowiadała o trudach z jakimi musi na co dzień walczyć, pracując w fundacji.

Czytaj więcej: Dzień Kundelka

Nasi partnerzy

                                       

Copyright © 2019 Arkadiusz Kusak dla ZS39 Rights Reserved.